Revitalizace levého břehu, Krajinná výstava a stále udržovaná Krajinka. I to jsou důvody, proč budou lokalitu u řeky Ohře v Chebu sledovat nové kamery.

„Rozšíření kamerového systému nás vyjde na 550 tisíc korun," uvedl Michal Pospíšil, místostarosta Chebu, který má místní městskou policii na starost. „V lokalitě budou tři nové kamerové body, dva pohyblivé a jeden stabilní," popisoval s tím, že nebudou hlídat pouze levý břeh Ohře.

Kamery jsou ve městě instalované od Zlatého vrchu přes Kamennou ulici, náměstí, pěší zónu až po nádraží. Hlídají ale také další místa ve městě, jako je například kruhový objezd u takzvané Americké školy.

Na návštěvníky a obyvatele Chebu nebudou ale dohlížet pouze kamery. Během Krajinné výstavy se na oblast zaměří městští policisté.

„Nebudeme najímat žádné soukromé agentury," podotkl Pospíšil. Při větších akcích, jako bude třeba zahájení Krajinné výstavy nebo Valdštejnské slavnosti, dohlídnou na bezpečnost také policisté z Německa.

Strážníci se ale nezaměří pouze na tuto část města.

„K letošním prioritám bude patřit také kontrola dodržování obecně závazných vyhlášek," sdělil místostarosta. Především půjde o kontrolu heren, které mají podle vyhlášky zavřít v 17 hodin, což se ale často neděje. „Připravuje se také nový parkovací systém, který by měl být spuštěný v letních měsících. Policisté se proto zaměří také na jeho dodržování," nastínil a dodal, že se ale hlídky budou samozřejmě věnovat také dalším, běžným činnostem.

V současné době pracuje u chebské městské policie 28 aktivních strážníků.