Zavedení povinných dechových zkoušek při rutinních dopravních kontrolách zaměstná i policisty na Chebsku. Mezi občany se hodně diskutuje o tom, kteří policisté vůbec mohou řidiče na alkohol testovat a o povolení minimálního množství.

„Povinnost provádět dechové zkoušky u řidičů nemají jen dopravní policisté,“ uvedla Andrea Kávová, policejní mluvčí. „Dechovou zkoušku musí od nového roku provádět u silničních kontrol jak dopravní, tak i pořádkoví policisté, to znamená všichni příšlušníci státní policie,“ dodala Kávová.

Jednání politiků o povolení minimálního množství alkoholu v krvi rozdělilo lidi na Chebsku na dva tábory. Jedni to berou jako dobrý nápad, ale ti druzí tento nápad odsuzují. „Doteď byl alkohol za volantem zakázaný,“ řekl Josef Kubát z Mariánských Lázní. „I přes zákaz byly s alkoholem nemalé problémy. Můj názor je, že jakmile se povolí i sebemenší množství alkoholu v krvi za volantem, tak si spousta lidí řekne, že toho moc nevypili a sednou do vozidla. Nemyslím si, že by to přineslo něco dobrého. Jenom to ulehčí práci policistům, protože nebudou mít tolik papírování i se sebemenším množstvím alkoholu u řidičů,“ vyjádřil své rozhořčení nad problémem Kubát.

„Když to funguje třeba v Itálii, tak proč by to tak nemohlo být i u nás,“ řekl Petr Musil z Chebu.