Z asi 20 metrové výšky spadl v sobotu odpoledne na třiapadesátiletého muže v ašské Nádražní ulici kus ledu. Záchranáři jej odvezli na chebskou chirurgii. Padající sníh ze střech bývá v zimním období strašákem všech chodců.

Sníh měl na muže spadnout, když byl na cestě domů. „Muž nejdřív upadl do bezvědomí,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Hutta s tím, že se po chvilce zraněný probral. Měl tržnou ránu na hlavě a pohmožděniny na rameni. „Muž byl ošetřený a převezený do chebské nemocnice na chirurgii,“ dodal mluvčí.

Právě padajícího sněhu a ledu se obávají snad všichni chodci.

„Letos jsem byl už asi pětkrát svědkem toho, že těsně přede mnou nebo za mnou spadl ze střechy sníh,“ řekl Martin Vacek z Chebu. „Nejsem si však jistý, jestli bych si pomohl tím, kdybych šel po silnici,“ dodal.

Například chebský úřad proto na nebezpečí upozorňoval. „Majitele nemovitostí ve městě upozorňujeme na povinnost, kterou mají ze zákona - zajistit bezpečný průchod a průjezd pod střechami svých domů,“ sdělila mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Pouhé přehrazení problémových míst laťkami s výstražnými cedulemi nezbavuje odpovědnosti za případnou újmu na zdraví či majetku.“