VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na náměstí v Aši se vrátí kašna

Aš - Město nemá v úmyslu pouze zrekonstruovat celé náměstí a osadit ho kašnou, ale také chce na místě připravit inženýrské sítě pro možnou výstavbu.

29.3.2014 2
SDÍLEJ:

I budovy ašské radnice se dotkne rozsáhlá rekonstrukce Goethova náměstí. Kvůli výkopovým pracím nepůjde jeden den v týdnu v budově městského úřadu elektrický proud. Celá revitalizace náměstí vyjde na 15 milionů korun včetně DPH. Foto: Deník/ Jan Buriánek

 I budovy ašské radnice se dotkne rozsáhlá rekonstrukce Goethova náměstí. Kvůli výkopovým pracím nepůjde jeden den v týdnu v budově městského úřadu elektrický proud. Celá revitalizace náměstí vyjde na 15 milionů korun včetně DPH. To bude hotové v červnu 2015.

„V současné době tam stavební firma provádí přeložky inženýrských sítí," uvedl starosta města Aš Dalibor Blažek.

Město nemá v úmyslu pouze zrekonstruovat celé náměstí a osadit ho kašnou, ale také chce na místě připravit inženýrské sítě pro možnou výstavbu.

„Rádi bychom, aby se toto místo stalo odpočinkovým zákoutím, kde by byla i kavárna, popřípadě nějaká cukrárna a podobně," vysvětlil starosta. „Proto jsme přípravu inženýrských sítí zahrnuli již do této rekonstrukce, abychom pak později nemuseli zbytečně náměstí znovu otevírat a připravovat tak kabeláž na některý z již jmenovaných objektů," upřesnil Dalibor Blažek.

Původní výpočty z projektové dokumentace dosahovaly 25 milionů. Nakonec se povedlo vysoutěžit cenu 15 milionů korun. „Těší mne, že se nám tyto náklady podařilo ušetřit," konstatoval Blažek.

Na Goethově náměstí by se měla objevit i kašna se sochou J. W. Goetha, která je nyní uložená na bezpečném místě. „Památník Goetha bude muset projít očištěním a následně se nasadí na kašnu. Po ukončení všech prací bude z kašny tryskat opět voda, jako tomu bylo před lety," dodal starosta Aše s tím, že demontována musela být kašna kvůli tehdejší rekonstrukci silnice. 

Autor: Jan Buriánek

29.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Ilustrační foto.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení