Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na nepořádek v tunelu Břehnického potoka museli jít „Srdcem“

Cheb - „Jednou z našich posledních větších akcí bylo čištění koryta Břehnického potoka od nánosů bahna, písku a dalšího materiálu, který voda přinesla," potvrdil Vlastimil Drašar, který s Petrem Beránkem tvoří dvoučlenné ´vedení podniku´. „Specifikem bylo, že šlo o úsek v tunelu, kde ode dna ke stropu nebylo více než 120 centimetrů, někde jen 90 čísel. Pracovat jsme museli převážně v broďákách, které lidé znají jako vysoké rybářské gumové kalhoty," přiblížil práci v náročných pracovních podmínkách Vlastimil Drašar.

10.11.2014
SDÍLEJ:

SPECIFIKEM práce bylo, že šlo o úsek v tunelu, kde ode dna ke stropu nebylo více než 120 centimetrů, někde jen 90 čísel. Foto: Foto: (SaČ)

Břehnický potok v Chebu se dočkal tolik potřebné ozdravné kúry. Jeho úsek v nejdelším tunelu se zbavil desítek tun nepořádku. Pomohl zde Sociální mikropodnik Srdce a čin. Ten v regionu působí už třetím rokem.

„Jednou z našich posledních větších akcí bylo čištění koryta Břehnického potoka od nánosů bahna, písku a dalšího materiálu, který voda přinesla," potvrdil Vlastimil Drašar, který s Petrem Beránkem tvoří dvoučlenné ´vedení podniku´. „Specifikem bylo, že šlo o úsek v tunelu, kde ode dna ke stropu nebylo více než 120 centimetrů, někde jen 90 čísel. Pracovat jsme museli převážně v broďákách, které lidé znají jako vysoké rybářské gumové kalhoty," přiblížil práci v náročných pracovních podmínkách Vlastimil Drašar.

Než se pracovní parta pustila do díla, bylo potřeba zvolit správnou strategii. „Se zástupcem zákazníka jsme se na místě byli podívat dvakrát. Potom znovu dvakrát Petr a já, abychom řádně promysleli pracovní postup," poznamenal Drašar. „Z potoka jsme vydolovali, na multikáru nanosili a na skládku odvezli bezmála 30 tun materiálu. Za zmínku možná stojí, že nářadí a pomůcky, které bylo nutné při práci použít, jsme si předtím sami vyrobili," doplnil Drašar. „Pravda, při první kontrole jsme ze strany zákazníka slyšeli jednu připomínku. Při předání odvedeného díla jsme však byli pochváleni za celkově bezvadnou práci ve sjednaném termínu. Teď se už naši lidé těší na prémie a společný oběd spojený s vyhodnocením průběhu zakázky," pousmál se Drašar.

Sociální firma za dobu svého fungování již odvedla celou řadu menších i větších zakázek. V loňském roce to byla například likvidace náletových dřevin v okolí památníku bývalého ženského koncentračního tábora ve Svatavě. Další pracovní příležitostí byla rekonstrukce koupelny v turistické ubytovně v Nebanicích na Chebsku, tak aby vyhovovala potřebám hendikepovaných návštěvníků. Tento rok zase Srdce a čin zdárně dokončil přestavbu nevyužívaných prostor na dílny pro sociálně terapeutické činnosti v Kynšperku nad Ohří.

„Naším trvalým hlavním cílem je kvalita vycházející z odpovědného pracovního výkonu. Ve smlouvách se zaměstnanci přímo uvádíme a jim na příkladech vysvětlujeme, co znamenají slova ´neexistuje napomínání pro špatnou pracovní morálku´. Všem zaměstnancům, ať jsou našimi ´kmenovými´, tedy v pracovním poměru, nebo na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, před zahájením každé zakázky a opakovaně i v jejím průběhu sdělujeme, kdo je naším zákazníkem a jaký výsledek od nás očekává," uvedl Petr Beránek, ředitel sociální firmy Srdce a čin, o.p.s. „Také si se zákazníkem vždy detailně vzájemně potvrdíme, že víme, oč v zakázce jde, čeho a za jakých podmínek má být dosaženo," doplnil Beránek.

Autor: Vladimír Kučera

10.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Celníci odhalili padělky za čtyři miliony korun.
5

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovy Vary, Plzeň – Kauza tajných policistů, kteří se zbraní v ruce ohrožovali řidiče v Plzni, protože je bliknutím upozornil na to, že se na silnici vozem pohybovali riskantně, má další pokračování.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Karlovy Vary – Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Karlovarský pilot Petr Kopfstein ve službách Teamu Spielberg si řádně užil závěrečný podnik Red Bull Air Race 2017.

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení