Speciální ulomená lampa veřejného osvětlení na Kostelním náměstí v Hranicích zaskočila tamní vedení města. Svítidlo poškodil řidič nákladního automobilu, který vyměňoval mobilní záchody na hřbitově. Jeho areál totiž v současné době prochází revitalizací a auta do něj přijíždějí právě přes zmíněné náměstí. Město Hranice musí nyní čekat dlouhé tři měsíce, než se podaří novou lampu upevnit zpět na místo. Jednalo se totiž o speciální zakázku až z Itálie.

„Prostřednictvím kamerového systému se nám podařilo zjistit, že poničenou lampu má na svědomí firma, která mění náplně do mobilních záchodů," potvrdil starosta města Hranice Miroslav Picka.

„Lampy, které se na Kostelním náměstí nachází, jsou vyrobené na zakázku z Itálie, proto jsme ji museli nechat objednat," přiblížil problém starosta Picka s tím, že sériově se tyto lampy nevyrábí.

Přesná výše škody zatím není stanovena, protože cenu lampy se město dozví až poté, kdy obdrží svítidlo nové.

„Firma, která škodu způsobila, městu Hranice přislíbila, že veškerou škodu uhradí, hned jak bude znát konkrétní částku. Úhrada lampy půjde z jejího pojištění. Doufáme, že se osvětlení podaří zprovoznit do adventu. Na sloupu je totiž umístěný reflektor, který osvětluje kostel," uvedl Miroslav Picka. Viníka se přitom podařilo objevit jen pouhou náhodou. Sám totiž poničení lampy nenahlásil. „Řidiče zachytily kamery, které jsme krátce předtím na zmíněném náměstí u hřbitova nainstalovali."