Registrace v centrálním rezervačním systému bude pro zájemce o očkování starší 40 let opět přístupná na internetové stránce: https://registrace.mzcr.cz/ Prostřednictvím systému jim bude rezervován termín a místo provedení očkování. „Samotný proces očkování od příchodu do očkovacího centra až po odchod domů probíhá ve všech našich očkovacích centrech hladce a bez problémů, zájemci o vakcinaci se nemají čeho obávat. V očkování pokračuje i většina praktických lékařů v kraji. Díky tomu máme v regionu k dnešnímu dni už více než 110 tisíc podaných vakcín,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Karlovarský kraj pomáhá v registraci na očkování lidem, kteří ne vždy mají přístup k internetu a potřebnou uživatelskou zkušenost. I nadále proto nabízí bezplatnou asistenční linku pro telefonickou pomoc s touto registrací. Asistenční linka má telefonní číslo 800 600 444 a v provozu je od pondělí do neděle (včetně svátků) od 9 do 15 hodin. Volat je ale také možné státní linku 1221.

Přesný postup registrace na očkování najdou zájemci na covid portálu ministerstva zdravotnictví. Adresy očkovacích center v Karlovarském kraji jsou k dispozici na krajské internetové stránce k očkování.

O možnosti očkování se lidé mohou ale také informovat u svého praktického lékaře, pokud se do vakcinace zapojil.