Města a obce na Chebsku opět nabízí svým občanům možnost vypůjčit si peníze z Fondu rozvoje bydlení na konkrétní stavební akce. Jedná se například o zateplení, opravu fasády, výměnu oken, opravu střechy a podobně.

„Ve Fondu rozvoje bydlení města Chebu, ze kterého lze zájemcům - vlastníkům domů a bytů - půjčit na opravy a modernizaci bytového fondu města Chebu, je letos 9,7 milionů korun,“ informovala mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Cheb nevypisuje žádné termíny jednotlivých kol výběrových řízení na tyto půjčky, žádosti lze podávat kdykoli v průběhu roku. Vyčleněné finance jsou určeny na opravy střech, fasád, sociálních zařízení či jednotlivých rozvodů, na izolace domů, vestavby, elektrická nebo plynová vytápění, výměny oken, rekonstrukce výtahů a tak dále. Půjčky mají tříprocentní smluvní úrok, jejich splatnost si žadatelé stanovují sami - nejméně dva roky a nejdéle 10 let,“ dodala.

Půjčky nabízí také město Aš. „Podmínkou výběrového řízení je mimo jiné řádně vyplněná žádost a uvedení jména ručitele. Na nemovitosti nesmí být zástavní právo,“ informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Aš má letos na tyto účely připravenou částku 5,1 milionu korun. Žádost musí zájemce doručit do 15. března.

„Vlastně mě už také napadlo zkusit požádat na městě o půjčku na výměnu oken v bytě,“ poznamenal Cheban Josef Moucha. „Jen si nejsem jistý, jak to bude zastupitelstvo posuzovat. Například v bance bych určitě úvěr nedostal kvůli nízkému příjmu,“ uvedl. „Ještě uvidíme, poradím se s rodinou a pak se rozhodnu,“ dodal.