Chebsko – Oslavy Mezinárodního dne dětí se staly v obcích na Chebsku tradicí. Zajistit finanční prostředky na tuto akci není, především pro menší vesnice, lehkou záležitostí. Některé zvládají financování ze svého rozpočtu, jiným pomáhají sponzoři.

Děti náležitě oslaví svůj den například v Dolním Žandově. Na organizaci a financování se podílel Obecní úřad společně se sponzory. „V sobotu 28. května od 13 hodin se sejdou na místním hřišti, kde na ně čeká spousta atrakcí,“ informovala Ludmila Zábranová z obecního úřadu. Pro nejmenší připravili organizátoři mnoho soutěží a sladkostí.

Nebude chybět ani hudba a jízda na koních. „Přijdou také členové Kynologického klubu 747 Dolní Žandov se svými čtyřnohými miláčky,“ přiblížila program Zábranová. Připravená je také dětmi tolik milovaná pěna, o kterou se postará místní Sbor dobrovolných hasičů.

Dětský den pořádá také Milíkov. V sobotu 28. května vypukne akce už od 9 hodin, kdy se sejdou dobrovolní hasiči. Ti změří své síly při tradičním klání O Svatého Floriána. Od 13 hodin bude hřiště patřit dětem. Potěšit je přijede divadlo Mazec, těšit se mohou na skákací hrad nebo soutěže. Milíkovští dobrovolní hasiči se předvedou na závěr dne ještě jednou, aby nejmenší potěšili pěnou.

Už popáté se v sobotu 28. května od 13 hodin uskuteční oslava Mezinárodního dne dětí v Nebanicích. „Tato akce není ve stylu pouti,“ řekl organizátor Jaroslav Koubek. „Chceme, aby byla zajímavá jak pro děti, tak pro dospělé. Spolupracujeme s mnoha báječnými lidmi, kteří nám vypomáhají a bez kterých by to nešlo. Velké poděkování patří právě sponzorům a partnerům za to, že také letos můžeme náš Dětský den věnovat i všem dětem ze širokého okolí a rozdat jim pár skromných dárků,“ uvedl s tím, že v letošním roce Nebanickým pomáhá také Dětský dům dětí a mládeže Sova.

„Pro naše nejmenší jsme připravili spoustu soutěží o skvělé ceny. Bude se bojovat i o víkendový pobyt ve Františkových Lázních. Nebudou chybět střelby z airsoftových paintbalových zbraní, ukázka výcviku záchranářských psů nebo jízdy na koních,“ dodal.