„Letos bude na závodech v Nebanicích osmdesát kočárů z devíti zemí Evropy," prozradil Josef Malinovský z České jezdecké federace. „Nejvíce zástupců dorazí samozřejmě ze sousedního Německa, ovšem početná skupina závodníků přijede i z Francie či Rakouska. Dalšími státy, které zde budou mít své zastoupení, jsou Holandsko, Maďarsko, Polsko, Švédsko, Slovensko a samozřejmě Česká republika," dodal.

Česká republika bude mít na závodech hned několik favoritů. Jedním je například také jednadvacetiletý Martin Gössl, který startuje s dvojspřežím za 'domácí' TJ Agro Cheb Nebanice.

„Jezdit s kočáry jsem začal před deseti lety," řekl mladý Martin Gössl. „To jsme si od pana Šimáčka v Nebanicích koupili prvního koně a začali jezdit na různé hobby závody. Začalo mě to bavit a postupně jsem počet koní rozšiřoval a nakonec jezdím s párem kladrubských vraníků i na oficiální závody. Loni jsme skončili na mistrovství světa čtyřicátí," dodala mladá závodnická naděje, která se mezinárodních soutěží účastní teprve dva roky.

„Na závodech koňských spřežení se občas stavíme s dětmi," řekl Tomáš Novotný. „Letos to také plánujeme. Dětem se velice líbí krásné kočáry společně s nazdobenými koňmi a také stylově oblečenými soutěžícími," dodal.

„I když tomuto sportu moc nerozumím, tak se mi závody moc líbí," uvedla Martina Hasoňová z Chebu. „Na koních je jasně vidět, že se o ně jejich majitelé dobře starají. Všechno je velice krásně nastrojené. Je dobře, že se takové závody u nás konají," dodala.