Radost a veselí doprovázely historicky první zemědělský ples v chebském Kulturním Centru Svoboda. Hlavním cílem bylo oslavit a připomenout si čtyřicetileté výročí od založení Agrokombinátu na Chebsku. Na akci mohli lidé vyhrát i nejrůznější ceny prostřednictvím slosovatelných lístků. Hosté si celý večer náramně užívali.

„Na tento nápad, uspořádat zemědělský ples, jsme přišli tak, že jsme chtěli připomenout čtyřicetileté výročí Agrokombinátu v Chebu,“ vysvětlil Josef Erhard z Agrární komory Karlovarského kraje. „V té době se jednalo o nejmodernější podnik široko daleko,“ podotkl. Ve své době dokázal ucelený podnik zaměstnat až čtyři a půl tisíce lidí. „Tento ples máme jako zemědělci úplně poprvé. Žádné komplikace nám při organizaci nenastaly, vše se povedlo velmi dobře,“ vyzdvihl Erhard.

Přítomní hosté byli z plesu nadšení. „Zavítala jsem na tento ples, protože jsem konečně chtěla spatřit nově vybudované kulturní centrum a hlavně se pobavit,“ řekla Naďa Šubjaková z Chebu. „V neposlední řadě jsem se sem vydala, abych se setkala s přáteli a zavzpomínala na staré časy,“ doplnila Šubjaková.

Během večera hrály k tanci kapely Concordia a Show Band. A návštěvníci plesu si mohli zakoupit slosovatelný lístek. „Máme tu připravené nejrůznější zemědělské ceny, mezi kterými nechybí divočák, sele, fůra hnoje, pytle s obilím, brambory a mnoho dalšího,“ řekl Josef Erhard. „Co se mi dnes líbí, že uspořádání plesu není tak časově náročné, jak tomu bylo dříve. Dnes jde vše velice rychle,“ řekl s úsměvem Erhard.

Někteří hosté by se rádi vrátili v čase. „ Přišel jsem dnes na ples, protože jsem čtyřicet let pracoval na statcích v Aši,“ vyprávěl Jiří Vacek z Chebu. „Moc se mi tu dnes líbilo a vzpomněl jsem si na dobu, kdy byla ještě v provozu stará Svoboda. Jediné, co mě mrzí je, že čím dál více se k nám dovážejí plodiny, když mi sami si dokážeme vypěstovat velice kvalitní ovoce a zeleninu,“ posteskl si Vacek.