V okresní soutěži Deníku ´Fachman Chebska´, kdy čtenáři navrhovali (a Velkopopovický Kozel odměňoval) svoje oblíbené pracanty v rozličných oborech, obstál Vlastimil Strýček z chebského Podhradu. Ten je známý svojí stavební činností v celém regionu. Občané ho hlasováním vysadili až na druhé místo žebříčku. S Deníkem nehovořil pouze o současnosti ve své profesi.

Mnozí si vás pamatují, jak jste ještě před čtrnácti lety brázdil region trabantem kombi a zaměřoval jste se především na klempířské a pokrývačské práce. Prozradíte, jak četný je dnes například vozový park vaší firmy? Na jaké obory stavařiny se v současnosti vlastně zaměřujete?

Na tu dobu si velice dobře pamatuji.Trabant byl neskutečný dříč a vesměs bezúdržbové auto. Dodnes nemohu pochopit, co se do něj vešlo materiálu a že byl schopen tento materiál ještě odvézt na stavbu. Náš vozový park jsme od té doby pochopitelně vzhledem s rostoucímu počtu zaměstnanců rozšířili a k dnešnímu dni čítá devět automobilů.Ve stavebnictví se zaměřujeme na občanské, bytové a ostatní stavby na klíč. Zabýváme se také veškerými rekonstrukcemi všech možných staveb, zateplováním budov, pokrývačstvím, klempířstvím, izolováním objektů proti vlhkosti a spoustou dalších činností.V současné době například opravujeme hradební zdivo na Chebském hradě v místě krajinné výstavy, zateplujeme Integrovanou střední školu v Chebu včetně výměny oken a dveří, uskutečňujeme generální rekonstrukci střechy na dětském oddělení v nemocnici v Chebu, provádíme stavbu rodinných domů na klíč v lokalitě Podhrad a Háje a mnoho dalších aktivit.

Název společnosti, kterou vedete je ŠU–STR, s.r.o. Velká písmen ´ŠU´ a ´STR´ znamenají nějakou zkratku?

Název ŠU-STR vznikl počátečními písmeny dvou pozdějších jednatelů společnosti, kteří společnost zakládali -ŠU-LEK a STR-ÝČEK.V roce 1997 to bylo sdružení fyzických osob obou jmenovaných a od roku 2000 společnost s ručením omezeným. Pan Šulek v prosinci 2006 svojí činnost ve společnosti ukončil.

Tušíte, proč si vás čtenáři vybrali? Co asi stojí za jejich příznivým hodnocením?

Velice si vážím tohoto příznivého hodnocení od čtenářů a chtěl bych jim touto cestou moc poděkovat za hlasy, které nám dali.Věřím, že naší práci odvádíme dobře a kvalitně, což může být jeden z důvodů, proč nám čtenáři hlasy dali. Pro spokojenost našich zákazníků se snažíme dělat maximum a toto ocenění nás určitě bude motivovat k ještě lepšímu poskytování našich služeb.

Je těžké po náročném pracovním dnu ve stavařině relaxovat? Jaký máte recept na ten správný odpočinek?

Nejvíce si odpočinu doma s rodinou a u sportu. I když volného času je opravdu málo.

Myslíte, že ještě dnes lze v nějakém oboru začít s trochou úspor, starým ojetým vozem, myšlenkou a šikovnýma rukama?

Myslím si, že se to dá, ale nebude to určitě jednoduché.