Městská knihovna v Chebu vstupuje do roku 2015 s novinkou. Nabídku svých ojedinělých akcí rozšiřuje o sérii večerů pod názvem ´Kino v knihovně´ .

V knihovně se tak rozhodli alespoň částečně suplovat v minulosti velmi populární kino Art, za které v Chebu není náhrada. Některé nekomerční snímky zde tak divák nemá šanci vidět.

„Zahajujeme 12. ledna v 18.15 hodin filmem Nepravděpodobná romance od slovenského režiséra Ivana Vojnára," lákala knihovnice Ivona Lesáková z oddělení pro dospělé.

Nepravděpodobná romance je film, který začíná jako drama, ale končí jako melodrama. Protagonistky Luisa i Erika jsou prototypy mladých dívek, které se vrhají do vztahu se ´špatnými´ muži a ze všech selhání viní jen sebe. A to je zapotřebí změnit. Obě dvě musejí dozrát a začít znovu žít. Možná i spolu.

„Chtěli bychom promítat zajímavé filmy, leckdy oceněné na filmových festivalech, které se do velkých kin nedostávají. Bude se promítat jedenkrát v měsíci až do dubna a nadále pokračovat od září do konce roku," dodala knihovnice Lesáková.

V Městské knihovně Cheb věří, že na ´Kino v knihovně´ k nim najdou cestu nejen stálí čtenáři.

„Pro všechny návštěvníky hodláme promítat po celý rok 2015 zdarma," uvedla ředitelka knihovny Martina Kuželová a dodala, že se začne v prostorách půjčovny pro dospělé.

„V budoucnu samozřejmě věříme, že se nám podaří zbudovat přístavbu hlavní budovy, kde vznikne na podobné projekty ideální zázemí. Ovšem zatím se také s avizovaným promítáním a ostatními kulturními akcemi přestěhujeme do náhradních prostor, které se zbudují o patro níž," dodala ředitelka Městské knihovny v Chebu Martina Kuželová.