Letos se uskuteční už po sedmadvacáté. Návštěvníci se mohou těšit na standardní i latinskoamerické tance. Tuto velkolepou soutěž připravují organizátoři téměř rok, a je tak za nimi velký kus práce. Její pořádání vyjde zhruba na 600 tisíc korun. Letos přijedou i mistři tance Boogie Woogie.

„Nejsložitější je příprava sportovní haly, kde se soutěž koná. Musí se udělat výzdoba, máme za úkol rozprostřít koberce. Dále se musíme postarat o to, aby byly správně postavené židle. A samozřejmě musíme správně umístit i pódium,“ informoval organizátor soutěže a zároveň taneční mistr Vladimír Hána.

Ti, co celou soutěž připravují, mají za úkol také domluvit zvukovou společnost a připravit ozvučení haly.

„Nachystání zvukové aparatury patří k těm nejsložitějším věcem. Musí se dávat velký pozor, aby se tam takzvaně netloukla hudba. Aby se doprovodná hudba neodrážela o stěny sálu,“ uvedl Vladimír Hána.

Letos se mohou diváci těšit na něco, co tu ještě nebylo. Přijede mistr světa tanečního stylu Boogie Woogie se svou sestrou.

„Boogie Woogie je tanec, z kterého vznikl následně rock and roll. Polští tanečníci předvedou tři ukázky tanců na absolutní světové úrovni. Jejich jména jsou Grzegorz Cherubinski a Agnieszka Cherubinska,“ pochlubil se Vladimír Hána.

Jinak se celá soutěž povede v duchu let předchozích. Na taneční parket chebské sportovní haly nastoupí 25 párů z Čech, Německa, Polska a Slovenska. Utkají se ve standardních i latinskoamerických tancích. Taneční umění bude hodnotit celkem jedenáct porotců. Během večera tam lidé uvidí také juniorské tanečníky z Show formací. Celá akce vypukne v sobotu 12. října od 13 hodin, kdy se uskuteční předkola. Večerní slavnostní galaprogram odstartuje v 18.30. Chybět nebudou ani vystoupení dětských tanečních párů. „Rád bych touto cestou poděkoval Karlovarskému kraji a městu Cheb za finanční podporu této soutěže,“ dodal Vladimír Hána.

Taneční soutěž patří k nejprestižnějším akcím v chebském regionu. „Grand Prix si nenechám nikdy ujít. Pokaždé se těším na sestavy tanečníků, jejich taneční umění a skvělou hudbu. Jsem ráda, že se tu taková akce pravidelně koná,“ uvedla Jaroslava Strádalová z Chebu.