VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na prezidenta Miloše Zemana čeká i Louisa

Nová Role, Toužim - Příprava prostorů pro setkání s managementem a zaměstnanci, přemýšlení o dárcích, ale také detailní ladění programu.

8.1.2014
SDÍLEJ:

Prezident Miloš Zeman. Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

To vše nyní řeší Krajský úřad Karlovarského kraje, firmy, školy a města, kam při své návštěvě kraje ve dnech 13. až 15. ledna zavítá prezident České republiky Miloš Zeman. Manželka Ivana Zemanová, která jej doprovází, bude mít svůj separátní program.

Na Karlovarsku se prezident například podívá do porcelánky v Nové Roli a navštíví společnost OZAP v Toužimi.

Ačkoliv se jedná o návštěvu první hlavy státu, ve firmách zběsile neuklízejí, nenatírají ani nešílejí. Nicméně se chtějí před prezidentem ukázat v co nejlepším světle.

V porcelánce v Nové Roli uvidí Miloš Zeman vzorkovnu, výrobu i provoz dekoru porcelánu. Seznámí se tak s ucelenou výrobou porcelánu i s jeho finální dekorací.

„Prezident se setká i s managementem firmy a také se zaměstnanci. Klást otázky mu mohou, diskuzi řídit nebudeme," uvedl generální ředitel Vlastimil Argman.

Dárek už má prezident Zeman v novorolské porcelánce přichystaný. Obdrží čajovou soupravu Louisa. „Je to úplná novinka a myslíme, že se prezidentovi bude líbit. Pochopitelně od nás obdrží i lázeňský pohárek," dodal Vlastimil Argman.

To ve společnosti OZAP v Toužimi, která zaměstnává na 130 pracovníků, je právě dárek pro hlavu státu to největší dilema. „Kdybychom mu dali regál do supermarketu, které zde vyrábíme, musel by si na něj vyčlenit speciální auto," smál se finanční ředitel Martin Svoboda. A dodal, že se ještě poradí. Když se on sám dotazoval na oficiálních místech, jaký dárek by byl nejvhodnější, dozvěděl se, že hradní protokol nic nezakazuje. A tato odpověď vedení společnosti OZAP moc nepomohla. I zde prezident Zeman navštíví provoz firmy a setká se s jejím managementem a pohovoří i se zaměstnanci. „Byla to jeho podmínka," vysvětlil ředitel Svoboda.

Ani v toužimské společnosti OZAP, která na trhu figuruje už padesát let, přípravy na prezidentskou návštěvu nepřehánějí. „Úklid a pořádek je pro nás běžnou samozřejmostí, takže nic speciálního dělat nemusíme. Za provozu by to ani nešlo," vysvětlil ředitel. A žertem dodal, že stačí se ostříhat, oholit a slušně obléci.

Program prezidenta

Karlovarský kraj prezident České republiky Miloš Zeman s paní Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 13. až 15. ledna.

Prezident během své pracovní návštěvy podle předběžných informací zavítá například do porcelánky THUN v Nové Roli, setká se s občany Jáchymova nebo Karlových Varů. Besedovat bude se studenty Gymnázia Ostrov a navštíví mimo jiné společnost Lias Liapor Vintířov či chráněné dílny Krufin v Sokolově. Jeho cílem se stane i hrad a zámek Bečov a společnost OZAP v Toužimi. V závěru své návštěvy se setká s občany Žlutic.

Program Ivany Zemanové je separátní, krajský úřad jej teprve upřesní.

Autor: Ivana Kalinová

8.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení