„Za doby působení pirátů na mariánskolázeňské radnici jde o největší investiční akci co do finančního objemu a zároveň, z čehož mám radost, je to největší akce, na kterou se městu podařilo získat dotace,“ informoval starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. Rekonstrukce je rozdělená do dvou fází. V současné době se rekonstrukce blíží ke dvěma třetinám první fáze. „Tato etapa by měla být ukončena ještě letos.“ V příštím roce by měla zahájit druhá etapa.Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Mariánské Lázně získaly na celkovou rekonstrukci dotace ve výši 41,5 milionů korun. Cesta za finanční podporou ale byla dlouhá. Město nechalo zhotovit projektovou dokumentaci, původně však na dotace nedosáhlo. „Soupeřili jsme s takovými skvosty jako Karlštejn nebo Hluboká a skončili jsme pod čarou,“ vysvětlil starosta. Následně zastupitelstvo města rozhodlo o přepracování projektové dokumentace. V původním projektu se totiž kvůli dotacím nemohlo počítat s komerčními prostory. Ve chvíli, kdyby město opravilo objekt ze svého rozpočtu, vzniku komerčního prostoru nic nebránilo. „Nicméně následovalo to, že do dotačního titulu byly následně alokovány finance tak, aby byli uspokojeni úplně všichni, kteří zůstali v pořadníku,“ řekl Martin Kalina.

Potravinová sbírka vynesla v kraji téměř devět tun potravin.
Podívejte se: V kraji lidé věnovali téměř devět tun potravin a drogerie

Kompletní rekonstrukci stavebníkům nejvíce komplikují vícepráce. Přesto jde ale zatím vše podle původních časových předpokladů a hotovo by mělo být na konci příštího roku, nejpozději na jaře 2023.