„I tento rok se Festivalu vína zúčastní vinaři z České republiky, Rakouska, Slovinska a také dovozci chilských, francouzských a italských vín,“ uvedla Petra Polívková z Městského muzea Františkovy Lázně, které hrad spravuje. „Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. K vínu a dobré náladě budou hrát kapely různých žánrů – Cimbálová muzika Antonína Stehlíka z Nového Šaldorfu, skupiny Harry Mähren z Františkových Lázní a Kiks Band z Chebu a příjemnou atmosféru jistě vytvoří i akordeonistka Jana Bezpalcová,“ řekla k programu.

A protože k vínu neodmyslitelně patří také sklo, připraveny budou i ukázky sklářských řemesel. V pojízdné sklárně Michala Zahradníka zájemci nejen uvidí, jak se fouká sklo, ale budou si moci sami foukání skla vyzkoušet. Broušení skla předvede brusič Lubomír Žúbora. Sklářské řemeslo doplní se svou drátenickou dílnou dráteník Ladislav Lokajíček.

„Návštěvníci jistě ocení také bohatý výběr dřevěných a kožených výrobků, látkových a paličkovaných šperků, přírodní bylinné kosmetiky a minerálů,“ doplnila kastelánka hradu Seeberg Hana Cestrová. „K dobrému vínu a dobré zábavě nesmí chybět kvalitní občerstvení, které zajistí Kynšperský zajíc, pro mlsné jazýčky nebudou chybět pražené oříšky, cukrová vata, lokše, koláčky, palačinky, trdelník, medlenka a velký výběr sýrů a uzenin.“

Organizátoři nezapomněli ani na ty nejmenší, pro které budou nachystané tvůrčí dílničky Hanky Kertisové a Moniky Bartošové. Dvě pohádky si připraví Divadlo KAPSA z Andělské Hory a zajímavým zpestřením programu nejen pro děti, ale i jejich rodiče by jistě mohlo být i autorské čtení z pohádkové knihy Kdo zachrání Pižďucha autorů Jana Ondera a Zuzany Onderové, kterou bude možné zakoupit a odnést si i s podpisem autorů.

Výroční slavnost obce Poustka a Festival vína se na hradě Seeberg konají v sobotu 23. září od 10 hodin.
Jako tradičně bude parkování zajištěno v blízkosti hradu a k dispozici bude také bezplatná autobusová doprava z Františkových Lázní.

Program 23. září:
10:00 Otevření festivalu
11:30 Kapela Harry Mähren (Františkovy Lázně)
13:30 Kapela Kiks Band (Cheb)
15:30 Cimbálová muzika Antonína Stehlíka (Nový Šaldorf)

Doprovodný program:
11:00 – 17:00 Rukodělné dílny pro děti, pohádka Divadla KAPSA (Andělská Hora)
13:00 Zvířátka a loupežníci
15:00 Jak si Kuba Mariánku zasloužil
Jana Bezpalcová – akordeon

Odjezdy autobusů:
Z Františkových Lázní: 9:45, 13:30, 14:30, 17:30
Z hradu Seeberg: 13:15, 14:15, 17:15, 21:00
Vstupné: 100 Kč, dítě 50 Kč

UZAVŘENÁ LÁVKA přes řeku Ohři v Mostově se dočká opravy. Obec ji totiž převede do vlastnictví kraje.
Kraj opraví chátrající lávku