„Interaktivní brožurka „Seeberský průvodce Váš Jiří Wolf z Brandtu“ zajistí, že prohlídka hradu už nikdy nebude nuda. Nové hrací prvky rozmístěné po areálu hradu pak ocení návštěvníci všech věkových kategorií. Pro nejzvídavější návštěvníky jsou určeny komentované prohlídky. Průvodci při nich poutavě vyprávějí nejen o bohaté historii hradu Seeberg,“ sděluje kastelánka hradu Seeberg Hana Cestrová.

Pro letošní sezónu jsou komentované prohlídky pro veřejnost nově zařazeny do stálé nabídky i ve všední dny. Od 18. června do 18. září každý všední den je začátek prohlídky ve 14, o víkendech a svátcích pak v 11 a ve 14 hodin. Chybět nebudou ani oblíbené akce věnované rozličným tématům. 10. dubna to bude Květná neděle na hradě Seeberg, 22. října Svatohubertská slavnost a 10. prosince Seeberský advent,“ pokračuje.

Lobezský potok v Sokolově měnil barvu. Důvodem byla voda z kamenolomu.
Lobezský potok v Sokolově změnil barvu. Důvodem byla voda z kamenolomu

Na připravované novinky se těší i Slávka Novotná se svou dcerou. „Líbí se nám, že jsou tu tradiční akce. Vždy se sejdeme s přáteli u sklenky dobrého vína a děti tady mají také svůj program. Minule jsem tady dokonce objevila tarotové karty, které jsou od jednoho autora z Jáchymova. Vždy nás tu zkrátka něčím překvapí. Určitě doporučuji navštívit tuto památku,“ usmívá se.

V nabídce budou i žádané tematické noční prohlídky. „Po loňské gotice se budou letos zabývat obdobím renesance. Ti, kteří navštívili noční prohlídky v uplynulých letech, vědí, že je čeká nejen historie hradu a Chebska v tomto období, ale také připomenutí možná už zapomenutých znalostí z dějepisu o renesanci v Evropě – architektuře, výtvarném umění, hudbě, odívání a také stravování a stolování,“ dodává kastelánka Cestrová.