Objekt bude nově sloužit seniorům, kteří by se sem měli začít stěhovat už v průběhu září a října.

Seniorům bude k dispozici 18 bytů, osm z toho bezbariérových. Ty jsou navíc vybavené bezpečnostními tlačítky.

„Ta slouží pro případ, že by senior například upadl," vysvětlovala Zuzana Ederová, vedoucí pečovatelské služby. Také proto jsou jimi vybaveny i koupelny. Co se ale děje poté? Nad dveřmi se rozsvítí světlo, zapne se alarm a někomu z rodiny přijde SMS, že jejich blízký potřebuje pomoc.

„Do domu s pečovatelskou službou dochází naše terénní pracovnice. Každý uživatel si vybírá četnost a rozsah služeb, které jsou mu poskytovány," podotkla vedoucí s tím, že většinou jde o dovoz stravy, pomoc s úklidem v domácnosti či dovoz nákupu.

Seniorům by zde měl v budoucnosti sloužit také klub.

„Rádi bychom to probrali se členy klubu seniorů," potvrdil chebský starosta Petr Navrátil. Pokud se do Hradního dvora klub přesune, stane se tak asi za dva roky.

„V příštím roce máme v plánu jeho projektování, práce a stěhování by přišly na řadu v roce 2017," doplnil starosta.

I přesto, že se opraveným objektem zvýšila kapacita domů s pečovatelskou službou ze 122 bytů na 140, stále to není dostačující. Jak však potvrdila vedoucí pečovatelské služby, zájemců je neustále přetlak. V současné době evidují dalších 15 žádostí.

K rekonstrukci objektu město přiměl především jeho neutěšený stav. Dům, který je od roku 1958 kulturní památkou, koupilo město Cheb v roce 2012 od společnosti Mavex za 3,9 milionu korun. Rekonstrukce za dvacet milionů korun se však neobešla bez potíží. Opravu komplikovala třeba dřevomorka.