K protestu zemědělců se připojili i agrárníci z Chebska. Na silnice v regionu vyjelo ve středu dopoledne okolo třiceti strojů.

„Účast nás potěšila," potvrdil Vladimír Tůma, předseda Regionální agrární komory kraje Karlovy Vary a ředitel Agrokombinátu Dolní Žandov.

To samé ale nemohl říct o zprávě, že politici schválili zrušení takzvané zelené nafty. „Nazlobilo mě to. Znamenalo by to konec klasického zemědělství," uvedl s tím, že chce agrární komora s politiky i nadále jednat. Je pravděpodobné, že středeční protest nebyl poslední. Podle některých informací by se ty další ale mohly přesunout do Prahy.

Zemědělci na Chebsku jezdili především na hlavních tazích, a to z Chebu do Mariánských Lázní a z Chebu na Aš. Dopravní kolaps se nekonal.

„Situaci jsme monitorovali," potvrdila chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. Ta také potvrdila, že se sice menší kolony tvořily, ale nedošlo k porušení žádných předpisů.
Jak se i Deník přesvědčil, zemědělci často jezdili v dostatečných odstupech, takže je řidiči mohli předjíždět.

„Neměli jsme v plánu žádné blokády. Chtěli jsme ale občany upozornit, že to, co říkají politici, často není pravda," podotkl Vladimír Tůma.

Zemědělci protestovali hlavně kvůli rušení takzvané zelené nafty, kdy jim stát vracel 60 procent spotřební daně. Ta slouží především na správu silnic, které ale agrárníci využívají minimálně (naftu spotřebují hlavně na polích). Zelená nafta je zavedená ve všech státech Evropské unie s výjimkou Slovenska, kde ji podle zemědělců chtějí obnovit.