„Skiareál Mariánky nabídne v zimní sezóně vyžití pro milovníky sjezdového lyžování, snowboardingu i běžeckého lyžování,” informovala Radka Záhořová, mluvčí společnosti Snowhill, jež sjezdovku v současné době provozuje.

„Na lyže jezdím do Mariánských Lázní každý rok,” řekl Petr Marek z Lázní Kynžvart. „Poslední dobou tam bylo ale trošku mrtvo. Jsem zvědav, jestli se sliby, které zazněly v květnu, dodrží,” řekl.

„Po celou sezónu bude k dispozici kabinková lanovka a dva vleky. Pro ty, co si chtějí jízdu trochu zpestřit, bude v provozu snow-funpark. Tedy místo, kde si lyžaři a snowboardisté trochu zařádí, zaskáčou a projedou po boulích či klopenkách,” uvedla Záhořová.

Při plánování se nezapomnělo ani na děti. Zatímco v minulých letech fungovala lyžařská školička jen sporadicky, odteď budou mít děti pro sebe celý park. „Ten bude mít profesionální vybavení, jako je pohyblivý koberec, malý dětský vlek, koutek s vyhřívanou hernou.”

Podle jejích slov nebude chybět ani půjčovna dětského lyžařského vybavení, moderní výukové prvky, pohádkové a zvířecí slalomové dráhy s podjezdy a tunely. „Lyžařská škola pro nejmenší bude samozřejmostí,” řekla mluvčí.

Pro milovníky dlouhé bílé stopy povede přímo z areálu několik desítek kilometrů upravovaných běžeckých tratí.