„Ve spravedlnost už nevěřím," řekl před několika měsíci senior z Aše, který naletěl takzvaným ´šmejdům´. Nyní si ale může říci, že přece jen nějaká spravedlnost existuje. Soud odsoudil jednatele, který stál za firmou De Luxe Home nebo také za společností RK consulting group, v civilním řízení k náhradě veškeré škody.

„Dobrovolně nám zřejmě pan Rezek peníze nedá," řekl oklamaný senior z Aše, který se jako jeden z mála rozhodl se ´šmejdy´ bojovat. „Podle mých posledních informací má celou věc na stole exekutor. Tak uvidíme, co bude dál. Snad se na nás štěstí usměje," řekl s tím, že v současné době exekutor zjišťuje majetek jednatele a jeho manželky.

Důchodce z Aše stejně jako spousta naletěl na jedné z předváděček. „Možná to bylo i tím, že jsme si pár dní před- tím s ženou říkali, že zrovna takovou věc, kterou jsme si poté od podvodníků koupili, potřebujeme. Jinak si své zatmění mysli neumím vysvětlit."

Firma De Luxe Home není na Chebsku žádnou neznámou. Naposledy úřadovala na konci minulého roku právě v Chebu, kde pod záminkou otevření kamenného obchodu nabízela předražené zboží.

Poté co Deník o této předváděčce informoval, ozvalo se redakci několik podvedených z celé republiky. Ti se nakonec dali dohromady a pomocnou ruku jim podala obecně prospěšná společnost Nedejte se. Ta zastupovala pět klientů, kteří ´výhodně´ nakoupili. „Celková částka na vymožení byla 76 tisíc korun," uvedla Alexandra Juráčková, advokátka Nedejte se. „Klienti podali i trestní oznámení pro podvod. Policie věc ale bohužel vyhodnotila tak, že se o trestný čin nejedná, a odkázala do civilního řízení," řekla advokátka s tím, že ona sama je ale jiného názoru. Firma totiž podle ní prodala zboží a klienti za toto zboží zaplatili. Když pak vypověděli smlouvu a požadovali zpět své peníze, společnost jim odmítla zboží převzít a peníze nevrátila.

Nedejte se se tedy vydalo cestou soudních žalob a tato cesta byla úspěšná. A poškození tak mají zase o něco větší naději, že své peníze, které mnohdy pracně šetřili léta, získají zpět.