Letošní ročník tradičního ´Sportovního a tanečního tábora Sorkov´ zítra končí. Vyřádilo se na něm 150 mladých sportovců.

Druhý turnus organizátoři navíc připravili jako mezinárodní. Z partnerského Nižního Tagilu přijelo a přiletělo jedenáct účastníků a také zde již potřetí trávila své prázdniny Adélka Vokounová (dcera českého hokejového reprezentačního brankáře působícího v zámoří). Třetí končící termín prožilo šestačtyřicet dětí z regionu i Prahy ve věku od sedmi do sedmnácti let.

„Účastníci se pobavili například na sportovních hrách, diskotékách, fotbalu, vybíjené, přehazované, střelbě z luku a ze vzduchovky,“ uvedl hlavní organizátor akce – chebský taneční mistr Vladimír Hána. „Mladí sportovci byli rozděleni do čtyř států se svými prezidenty (vedoucími) a bojovali v olympiádě,“ připomněl část programu tábora.

„Mám tu hodně přátel i z minulých ročníků,“ pochvalovala si třináctiletá Anička Schubertová z Chebu, která byla na sorkovském táboře už potřetí. „Moc se mi zamlouvá to olympijské soutěžení, při kterém se s ostatními vždy perfektně seznámíme,“ usmívala se.

To šestnáctiletý táborník Lukáš Desort z Chebu už je na tanečním táboře více jak podesáté. „Tancoval jsem i závodně, ale před dvěma lety jsem skončil, ale na tento tábor jezdím i nadále. Baví mne tu vlastně všechno, diskotéky samozřejmě také. Ani to celkem nepříznivé počasí nám s kamarády nevadilo.“