Nálada byla podle organizátorů akce a účastníků běhu strhující, na startu se objevilo i mnoho dětí, které chtěly pomáhat a nezalekly se ani kilometrů, ani kapek. Charitativní akci, která zahájila v pátek 16. září, odstartoval místostarosta Františkových Lázní Otakar Skala. Kdo první závod nestihl, měl další možnost v sobotu 17. září v 10.30 hodin v Plesné a v neděli 18. září 10.30 hodin ve Skalné. "Výtěžek z akcí půjde jako vždy na pomoc potřebným," sděluje Otakar Skala.

Trasa františkolázeňského závodu vedla běžce lesoparkem v okolí Labutího jezírka. „Nechyběli mezi nimi zástupci známých regionálních oddílů, atleti, triatlonisté, ale také rekreační běžci. Všichni však se stejným cílem nejen si zasportovat, ale hlavně podpořit charitativní význam závodu,“ uvádí spoluorganizátor akce Zdeněk Dančo. Všichni zúčastnění dostali od sponzorů zajímavé ceny. Akci podpořilo město Františkovy Lázně.

Zdroj: AUTOMATLetos poprvé se Mariánské Lázně zapojí do celorepublikové slavnosti Zažít město jinak, která od roku 2006 sbližuje sousedy a oživuje veřejný prostor měst po celé republice.
Mariánské Lázně zažijí tržnici jinak a zvou na kulturu ve městě

V sobotu pokračoval seriál během na nejdelší trati seriálu v Plesné. „Na náročné trati s dlouhými výběhy a vedoucí přes sousední Německo si běžci prověřili nejen svojí zdatnost, ale užili si i nádherné výhledy do okolí a klidnou přírodu Smrčin,“ říká Otakar Skala. „Za třešinku na dortu je možné označit nedělní závěrečný závod na desetikilometrové trati ve Skalné," informuje organizátor s tím, že v nádherném prostředí u skalenského hradu čeká běžce neméně náročný závod. „Nenápadná trať s pozvolným stoupáním v první polovině trati dá zabrat hlavně těm, kdo budou mít za sebou plesenský půlmaraton," uzavírá Zdeněk Dančo.