Jak již Deník informoval, uskutečnil se v Chebu druhý ročník Poutního maratonu, kterého se zúčastnili jak pěší, tak také běžci a cyklisté. Trasa začínala i končila u kostela sv. Mikuláše v Chebu a vedla přes Starý Hrozňatov do německého Waldsassenu, Buchbrunnenu a zpět přes Zelenou Horu.

Účastníci byli nadšení, nejinak organizátoři.

„Díky i vám - takováhle akce organizovaná a navštívená samými brblajícími nemakačenky a věčně nespokojenými pány tůristy by byla obrovským trápením - a ona zatím byla obrovskou radostí. Takže co z toho plyne? Z toho plyne rovnice ´Skvělí účastníci = skvělá akce´,“ vyjádřil se na sociální síti chebský farář Petr Hruška.

Celkem se maratonu zúčastnilo asi 120 lidí, z toho kolem 20 jelo poutním autobusem, asi 50 na kole, dorazilo zhruba 20 běžců (z toho 10 si dalo celý maraton, tedy 42,2 kilometru) a asi 30 pěšáků. Tak zní předběžné informace Petra Hrušky.

„Na dobrovolném startovném jsme na podporu Farní charity Cheb vybrali 18 479 korun a 67,50 eur. Co se týče počtu účastníků i výnosu, byla letošní akce trochu skromnější než loňský první ročník, ale panovala nádherná rodinná atmosféra a ideální běžecké počasí,“ doplnil farář.

„Atmosféra je úžasná, příští rok se asi také zúčastním,“ poznamenala Dagmar Vebrová z Chebu, když si s některými z maratonců vyšla na věž kostela sv. Mikuláše.