Chebské občanské sdružení Rokršti pořádalo jubilejní, desátý ročník pro mnohé už tradiční povánoční akce takzvaného Štěpánovského guláše, který se konzumoval na Zelené hoře u Chebu. Letos se ho zúčastnilo přes sedm desítek lidí.

Štěpánovský guláš vaří každý rok jiná rodina, která je nějakým způsobem spjata s občanským sdružením Rokršti.

„Jsme nadšeni z množství lidí, kteří přišli," uvedla vedoucí sdružení Alena Fialová. „Rádi bychom, aby s námi v příštím roce oslavili také desáté výročí vzniku sdružení. Pro veřejnost už teď chystáme mnoho netradičních akcí," dodala.

Pro mnohé je Štěpguláš tradice

„Na Štěpánovském guláši jsem byl už asi čtyřikrát," uvedl Petr Hasoň z Chebu. „O této akci vím, protože chodím do klubovny Rokrštů, kteří takzvaný Štěpguláš pořádají. Vždy se těším na 26. prosince, protože vím, že se sejdeme v 10 hodin na parkovišti v městské části Skalka a trochu se společně s kamarády a dalšími lidmi projdeme až na Zelenou horu," dodal.

Alice Mašková z Chebu se rokršťáckého Štěpánovského guláše účastnila také mnohokrát. „Myslím, že jsem byla už na třech guláších. Je to vždy velice příjemná procházka. Potkám se s lidmi, které jsem dlouho neviděla. Guláš byl i letos výborný, ostatně jako každý rok.

Také Jarmila Jarušková je pravidelnou účastnicí tradičního Štěpguláše. Doposud se účastnila každého ročníku. „Je úžasné vidět, jak se tato akce stala populární," přisvědčila. „Začínali jsme s dvaceti lidmi a nyní jich už každoročně chodí více než stovka. Jsem ráda, že lidé o svátcích vstanou od televize a jdou se s námi projít. Na Zelené hoře si společně zpíváme koledy nebo zdobíme stromky různým ovocem a jídlem pro zvířátka," uzavřela Jarušková.