Na prstech už příznivci plavání a vodního řádění odpočítávali dny, kdy už se konečně svezou na novém toboganu v mariánskolázeňském městském bazénu. Na vodní atrakci si ale budou muset ještě chvíli počkat. Objevily se komplikace, které práci prodloužily.

„Po zahájení stavebních prací bylo zjištěno, že je potřeba upravit nástupní výšku plošiny toboganu," uvedl místostarosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík. Právě kvůli tomu se musela přepracovat projektová a výrobní dokumentace. Výrobce toboganu tak musel čekat na opravené parametry. „Proto vznikl posun čtrnácti dnů. Tím pádem se posouvá i plánovaný termín dokončení stavby," dodal místostarosta s tím, že předpokládané dokončení stavby je 28. února.

Investici do toboganu v městském bazénu schválili zastupitelé už v loňském roce a náklady se vyšplhají na zhruba čtyři miliony korun. Vodní atrakce by měla být dlouhá dvaačtyřicet metrů. V bazénu si od tohoto kroku slibují nejen zatraktivnění městského zařízení, ale také zvýšení tržeb.

Oslovení mariánskolázeňští občané si ze zdržení velkou hlavu nedělají. „Hlavní je, že bude," řekla Adéla Kratochvílová z Mariánských Lázních. „Prostě přijdeme o čtrnáct dní později. O to více se budeme na atrakci těšit."