Cena originálního zboží v zajištěném množství by dosáhla téměř 90 milionů korun. Jednalo se druhou výrobnu padělků, kterou celníci našli.

„Během měsíce května odhalilo oddělení Odhalování celních a daňových podvodů Celního ředitelství Plzeň na Chebsku již druhou výrobnu padělků," potvrdila informaci tisková mluvčí Celního ředitelství v Plzni Jitka Blahůtová. „Předevčírem provedli celníci domovní prohlídky v pěti objektech ve Svatém Kříži u Chebu.

Přímo v lokalitě obchodního centra Asia Dragon Bazar pak objevili výrobny padělků," podotkla. Některé ze zkontrolovaných objektů, sloužily jako úschovna padělaného zboží jiné jako výrobny. „V budovách celníci zajistili stroje a zařízení v pořizovací hodnotě kolem 1 milionu korun, které sloužily k nelegálnímu pořizování značek na oděvy a další výrobky," upřesnila Blahůtová s tím, že na místě se našlo 3 tisíce textilních výrobků a přibližně 8 tisíc padělků kabelek, tašek a peněženek, které patřily k ochranným známkám jako například Prada nebo Louis Vuitton.

Na místě prohlídek celníci zajistili 3 osoby. „Konkrétní pachatelé budou ustanoveni v probíhajícím trestním řízení," podotkla mluvčí celníků a dodala, že hodnota originálního zboží v zajištěném množství by dosáhla 90 milionů korun. Foto na webu Chebské deníku.