Akce má dlouhou tradici, letos to byl už její jednadvacátý ročník. „Turnaj probíhá celý den, účastníci přijíždí již o den dříve a zůstávají až do neděle. V organizaci nám pomáhá řada lidí, od rozhodčích, sběrače míčků z řad studentů až po zajištění stravování i ubytování,“ uvedl Tomáš Harant, předseda Sportovního klubu vozíčkářů západočeského regionu a organizátor turnaje. „Akce se neobejde bez podpory jak finanční, tak věcných darů. Proto bychom rádi poděkovali těm, kteří přispěli během uplynulých dvaceti let i nyní.“

Letos dorazilo 43 hráčů, kteří se utkali ve třech výkonnostních kategoriích. Vítězem se stal bronzový paralympionik Jiří Suchánek, který na Cheb Open nepřijel poprvé. „Jezdím sem rád, na turnaji je skvělá organizace a atmosféra,“ řekl.

Z pořádajícího klubu a zároveň z regionu dopadl nejlépe Jiří Sucharda, který obsadil ve skupině A 8. místo, po něm pak Miloš Kalousek, který ve skupině B vybojoval 2.místo. Hrála se také čtyřhra, kde vyhrála dvojice Jiří Suchánek, Miloš Tesař.

„Na vítěze čekala řada cen a také DVD k 20 letům turnaje, které pořadatelé zhotovili na památku pro všechny účastníky i pro příznivce a sponzory,“ dodal Tomáš Harant. 

Rekonstrukce ulic v centru Chebu potrvá do listopadu.
Centrum Chebu ochromila oprava