„Vánoční dvorek svým názvem může odkazovat na proslulé červnové Chebské dvorky, ale svým obsahem je úplně jiný, ryze adventní a vánoční. Pro všechny, kteří jsou už unaveni masovými a komerčními adventními akcemi, nabízí Vánoční dvorek o nastávajícím víkendu komornější a pokojnější adventní setkání a aktivity,“ popsal akci Štěpán Křivánek, tajemník sboru Bratrské jednoty baptistů v Chebu.

V sobotu 15. prosince se zde uskuteční Adventní koncert vokální skupiny CREDO. „Skupina zazpívá známé i méně známé vánoční písně. U rozsvíceného vánočního stromu si tak budeme moci poslechnout vánoční tradicionály, spirituály a společně si zazpívat i koledy. Koncert začíná v 16 hodin a vstupné se nevybírá,“ upřesnil Štěpán Křivánek.

Druhý den, v neděli 16. prosince, se na Vánočním dvorku i v přilehlých budovách odehraje akce pro rodiny s dětmi s vánočním názvem To světlo svítí a tma je nepohltila…, ve které nebude chybět bohatý program společných aktivit. „Pro děti i dospělé bude k dispozici dílna, kde si budou moci vlastnoručně vyrobit vánoční dekorace, společný vánoční řetěz, čeká je zdobení vánočního stromku, interaktivní vánoční vyprávění a také společné zpívání koled. Setkání začíná v 15 hodin, vánoční interaktivní vyprávění v 16 hodin. Všechny aktivity jsou přístupné zdarma,“ doplnil s tím, že akce jistě nabídne svým návštěvníkům sváteční inspiraci a příležitost prožít tyto předvánoční adventní dny jinak, svátečně, aktivně a kreativně.