K velkým změnám v posledním roce došlo v prostorech bývalé lesní školky Háj v Aši. Za bezmála 150 milionů korun nechala ašská radnice vybudovat moderní sportovní areál.

„Projekt ‘Revitalizace vrchu Háj‘ je největší investiční akcí města Aše za posledních 20 let,“ sdělil Milan Vrbata, mluvčí ašské radnice. „Díky projektu se prostor bývalé lesní školky a jejího okolí proměnil v moderní sportovní a rekreační centrum včetně zázemí,“ dodal.

Výsledkem tohoto na ašské poměry gigantického finančního projektu je sportovní a rekreační centrum v nadmořské výšce 700 metrů, které nabízí vyžití v tradičních sportech, jako je kopaná, tenis, basketbal, ale také v netradičních – lezení na stěnu, jízda na kolečkových bruslích, minigolf, pétanque a podobně. Zázemí pro sportovce je v části areálu celoročně využitelné.

Přestože byl provoz areálu slavnostně zahájen 18. června, některé dokončovací práce stále probíhají. „Během provozu dolaďujeme některé věci, jako například umístění laviček. Na základě podnětů veřejnosti jsme udělali již několik úprav. Jsme rádi, že se na nás občané obracejí s různými návrhy, protože areál je pro lidi a my chceme, aby se jim v něm líbilo,“ řekl mluvčí ašské radnice. „V další části revitalizace vrchu Háj se chystáme na rekonstrukci a rozšíření sjezdovky, kterou město odkoupilo. Do začátku nové lyžařské sezóny chceme mít hotovo. Investice do lyžařského areálu významně zatraktivní a přiláká náročnější lyžaře na podstatně delší a obtížnější sjezdovku,“ řekl mluvčí Milan Vrbata.

V nejbližší době budou na vrchu Háj dvě velké akce. Jedna je sportovní s názvem 'Sportujeme společně aneb Sport bez hranic' , ta začíná ráno v 8 hodin, a druhou jsou letní slavnosti města 'Ašské léto pod rozhlednou' se začátkem ve 12 hodin. Obě události budou ve stejný den, 28. srpna.

Organizátoři akcí upozorňují na určitá dopravní omezení. Například od hřbitova směrem k areálu bude zakázán vjezd. Je nutné počítat s omezenou kapacitou parkovišť. Doprava bude omezeně možná kyvadlově z centra města.