VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na vrchu Háj se o víkendu uskuteční hned dvě akce

Aš – O víkendu bude nový sportovní areál v Aši hostit první dvě velké akce.

26.8.2010
SDÍLEJ:

Vrch Háj a slavnostní zahájení stavby. Foto: Foto: Jan Šimeček

K velkým změnám v posledním roce došlo v prostorech bývalé lesní školky Háj v Aši. Za bezmála 150 milionů korun nechala ašská radnice vybudovat moderní sportovní areál.

„Projekt ‘Revitalizace vrchu Háj‘ je největší investiční akcí města Aše za posledních 20 let,“ sdělil Milan Vrbata, mluvčí ašské radnice. „Díky projektu se prostor bývalé lesní školky a jejího okolí proměnil v moderní sportovní a rekreační centrum včetně zázemí,“ dodal.

Výsledkem tohoto na ašské poměry gigantického finančního projektu je sportovní a rekreační centrum v nadmořské výšce 700 metrů, které nabízí vyžití v tradičních sportech, jako je kopaná, tenis, basketbal, ale také v netradičních – lezení na stěnu, jízda na kolečkových bruslích, minigolf, pétanque a podobně. Zázemí pro sportovce je v části areálu celoročně využitelné.

Přestože byl provoz areálu slavnostně zahájen 18. června, některé dokončovací práce stále probíhají. „Během provozu dolaďujeme některé věci, jako například umístění laviček. Na základě podnětů veřejnosti jsme udělali již několik úprav. Jsme rádi, že se na nás občané obracejí s různými návrhy, protože areál je pro lidi a my chceme, aby se jim v něm líbilo,“ řekl mluvčí ašské radnice. „V další části revitalizace vrchu Háj se chystáme na rekonstrukci a rozšíření sjezdovky, kterou město odkoupilo. Do začátku nové lyžařské sezóny chceme mít hotovo. Investice do lyžařského areálu významně zatraktivní a přiláká náročnější lyžaře na podstatně delší a obtížnější sjezdovku,“ řekl mluvčí Milan Vrbata.

V nejbližší době budou na vrchu Háj dvě velké akce. Jedna je sportovní s názvem 'Sportujeme společně aneb Sport bez hranic' , ta začíná ráno v 8 hodin, a druhou jsou letní slavnosti města 'Ašské léto pod rozhlednou' se začátkem ve 12 hodin. Obě události budou ve stejný den, 28. srpna.

Organizátoři akcí upozorňují na určitá dopravní omezení. Například od hřbitova směrem k areálu bude zakázán vjezd. Je nutné počítat s omezenou kapacitou parkovišť. Doprava bude omezeně možná kyvadlově z centra města.

Autor: Tomáš Blecha

26.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení