S opravdovou lahůdkou totiž přijde miniaturpark Boheminium v Mariánských Lázních. Rozhodl se vyslyšet veřejnost a odhalí model zámku Hluboká nad Vltavou. Cíl si přitom nekladou v Mariánských Lázních zrovna malý. Výroba modelu bude trvat více než osm měsíců.

Velká rodina miniatur v parku BoheminiumZdroj: DENÍK/Antonín Hříbal

„Dostávali jsme od našich příznivců a návštěvníků spoustu námětů na výrobu dalších modelů,“ informoval jednatel Parku Boheminium Tomáš Slifka. „Nápadů bylo opravdu hodně, ale jedna stavba se s železnou pravidelností v návrzích opakovala a téměř nikdy ve výčtu nechyběla.“ Šlo právě o opravdový skvost architektury a jednu z neznámějších staveb v České republice, o zámek Hluboká nad Vltavou.

A tak se miniaturpark rozhodl lidem přání splnit. „Bude to zřejmě ten nejsložitější model, do kterého jsme se zatím pustili,“ řekl jednatel. „O tom svědčí i čas výroby, který bude přes osm měsíců.“

Na detailech, soškách a erbech budou podle jeho slov modelářky pracovat přes půl roku. „Základ modelu vznikne opět ve věznici v Horním Slavkově,“ nastínil plány Tomáš Slifka.

Zámek HlubokáZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Miniatura se po svém dokončení stane ozdobou dolní části mariánskolázeňského areálu, kde zaujme honosné místo jako hlavní dominanta.

„Slavnostní odhalení makety zámku Hluboká nad Vltavou plánujeme na konec léta,“ dodal Tomáš Slifka.

Městské muzeum Mariánské Lázně
Do muzea opět až v březnu