O nové vyhlášce budou na svém dalším rokování jednat chebští zastupitelé. Ta by měla výrazně omezit otevírací dobu zařízení, ve kterých fungují výherní automaty.

Lidé, kteří bydlí blízko podobných podniků, doufají, že vyhlášku zastupitelé odhlasují. „Je to docela síla,” řekl dvaačtyřicetiletý Petr Slavík z Chebu. „Bydlím na Májové ulici nedaleko herny a občas se sám divím, jaké existence se zde pohybují. Když se v minulosti důsledně nezamykalo, souložily nám na chodbě prostitutky se svými zákazníky.”

Město si od vyhlášky slibuje, že herny přestanou být nočním zázemím pro různé živly.

„Vyhláška by měla stanovit otvírací doby provozoven s automaty,” vysvětlil místostarosta Michal Pospíšil. Jak podotkl, postihne také restaurační zařízení, ve kterých herní automaty fungují. „Takové podniky by se pak měly zavřít už v 19 hodin,” vysvětlil. „Nařízení bude platit plošně,” dodal Pospíšil. Navíc i nadále budou městští policisté problémovým hernám 'znepříjemňovat' život svými častými kontrolami. Jedinou výjimkou je Svatý Kříž. Vyhláškou z června jej zastupitelé určili jako lokalitu, ve které by se měl hazard soustředit.

Vedení města se na pořádek a bezpečnost soustřeďuje stále více. V současnosti začíná ve městě fungovat hned několik projektů, které mají pomoci lidem, kteří jsou ohrožení sociálním vyloučením, popřípadě zabránit tomu, aby se problémy dostaly až tak daleko. Jedním z nich je například centrum na Zlatém vrchu.