Ordinace s touto technologií se otevřela v Mariánských Lázních. Křeslo s názvem Biocon 2000 pomocí pulzujícího magnetického pole posiluje svaly v oblasti pánevního dna. Tato metoda je podle mnohých lékařů lepší volbou léčby než je v některých případech operace a nebo užívání léků.
„Byl jsem opravdu příjemně překvapený,“ řekl Miloslav Pernica z Lázní Kynžvartu. „Jsem si jistý, že tento způsob léčby by určitě moh

l lidem s mnohými potížemi pomoci. Už jsem se několikrát napálil, ale tohle je něco jiného. Mám z toho dobrý pocit a myslím si, že peníze za léčbu určitě nebudou vyhozené. Se svaly pánevního dna to opravdu dokáže zacvičit a i manželka byla překvapená, jak to funguje. Kdybych měl nějaké problémy, asi bych ani nepřemýšlel a zvolil bych si tento způsob léčby,“ dodal Pernica.

Praktická lékařka Božena Krištofová je toho názoru, že tato technologie lidem pomůže spíše než operace. „Rozhodně bude tento způsob léčby příjemnější než operace nebo pravidelné užívání drahých prášků,“ uvedla Krištofová. „Jedinou nevýhodou je, že podstoupit tuto léčbu nemohou lidé se starším typem kardiostimulátoru.“

„V Evropě je tato metoda řešení inkontinence uplatňována o něco déle,“ uvedla odbornice Věra Hatáková. „Rozšířená je především v Německu, kam byly dovezeny úplně první přístroje Biocon 2000 a v současné době je tam v provozu již 35 pracovišť,“ dodala Hatáková.