Jedinečná příležitost besedovat s přední českou socioložkou Jiřinou Šiklovou se naskytne studentům Vyšší odborné školy (VOŠ) Cheb v Hradební ulici.

„Její návštěva je pro naši školu velkou událostí a díky kontaktům pana ředitele (Zdeňka Hrkala – pozn. redakce) se nám může věnovat kapacita, kterou by nám mohly závidět mnohé vysoké školy,“ poznamenala Lucie Poláková z VOŠ. „Považuji její návštěvu za významnou i vzhledem k tomu, že se koná v době náboru studentů na obor Sociální práce na naší škole,“ doplnila.

Přednost zúčastnit se besedy mají studenti a pedagogové školy, pokud by ale měli další zájemce z řad fanoušků doktorky Šiklové, či lidí, kteří se zajímají o obor sociální práce, mohou jim umožnit pozvání přes sociální síť Facebook, kde má škola založenou svoji skupinu. Tam také získají případní zájemci podrobnější informace. Počet účastníků je samozřejmě omezen. Po změně režimu v roce 1989 začala Jiřina Šiklová opět přednášet sociologii, iniciovala založení katedry sociální práce na FF UK v Praze, kterou do roku 2000 vedla. Založila také Centrum a knihovnu Gender Studies v Praze .

„Začínáme v pátek 21. května ve 13.15 hodin. Paní doktorka je připravena odpovídat na dotazy zhruba do 15.30 hodin,“ doplnila Lucie Poláková.

V současné době běží ve škole dva ročníky (první a druhý) denního studia a jeden (první) ročník studia dálkového. „Pokud bude dostatečný zájem, otevřeme v následujícím školním roce denní i dálkové studium,“ informovala Poláková. Zájemci o sociologické studium v Chebu mají ještě šanci podat přihlášku. Škola prodloužila termín přijímání přihlášek do konce května.

„Ještě donedávna jsem netušil, že v Chebu něco takového existuje,“ poznamenal Cheban Aleš Holek. „Myslel jsem, že je tam jen zdrávka. Ale přiznávám, že na sociální práci bych si netroufal,“ doplnil.