Velice rozkolísané počasí přinesou následující dny před Vánoci. Krom silného větru s nárazy až 90 km/h předpovědní služba očekává i vydatné dešťové a sněhové srážky. Mokrý těžký sníh spolu s větrem a podmáčeným terénem mohou být pak příčinou pádu stromů.

Vysoko nad hlavami Západočechů se objevilo i tryskové proudění. „Kolem tohoto jet streamu, který se nad nás nasouvá od Atlantiku je velmi rozdílné tlakové pole. Počasí u nás bude ovlivňovat až do Štědrého dne. Už nyní je ukázkový a v pátek a sobotu bude rychlost proudění vzduchu v jet streamu přesahovat 300 km/h,“ řekl Deníku meteorolog z plzeňské předpovědní služby ČHMÚ Jan Sulan s tím, že jet stream bude výrazný a nad námi se udrží několik dní. Nutno dodat, že jet stream se vyskytuje v horních vrstvách atmosféry zpravidla ve výšce nad 10 km a v extrémním případě může rychlost proudění dosáhnout až 700 km/h.

U nás na zemi budou nárazy větru dosahovat v následujících dnech od čtvrtka večera do soboty 90km/hod, některé předpovědní modely uvádí rychlost v nárazech na horách až 140km/h.

Ve čtvrtek odpoledne bude na západě Čech zataženo, občasný déšť, ve vyšších polohách srážky četnější, nad 800 m, během odpoledne a večera přechodně až nad 1100 m sněhové. Večer ojediněle i bouřky. Nejvyšší teploty 4 až 7 °C, na horách 0 až +3 °C, maxima teplot ve večerních hodinách. Čerstvý jihozápadní až západní vítr 6 až 11 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (tj. 55 až 70 km/h), večer ojediněle až 25 m/s (90 km/h). Očekávají se silnější nárazy větru, na horách další sněžení, večer těžký mokrý sníh s rizikem pádů stromů.

V noci se na horách začnou tvořit sněhové jazyky, od středních poloh místy i sněhová pokrývka.

V pátek bude zataženo, přechodně až oblačno, přeháňky nebo občasným déšť, rychlý pokles hranice sněžení na 500 až 400 m, k ránu přechod k proměnlivé oblačnosti a v nízkých polohách ustávání srážek. Nejnižší teploty +2 až -1 °C, na horách -1 až -4 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (tj. 55 až 70 km/h), ojediněle až 25 m/s (90 km/h).

V Krušných horách a na Šumavě se budou postupně tvořit sněhové jazyky nebo i závěje.