Dětské projekty mají opět šanci na získání peněz z Nadačního fondu Albert. (NFA) Dlouho ale byli lidé zvyklí na jeho název S Bertíkem za dětským úsměvem. Nyní dostal nové, výstižnější jméno – Nadační fond Albert dětem.

Peníze na projekty získal mimo jiné v uplynulých letech i Dětský domov Cheb na sportovní aktivity svých svěřenců.

„Přejmenování projektu na Nadační fond Albert dětem je logickým krokem v dlouhodobém budování značky Albert. Naše strategie však zůstává stále stejná – podporujeme projekty zaměřené na vzdělávání, volný čas a zdravý životní styl dětí v dětských domovech a ze sociálně znevýhodněných skupin a jejich integraci do běžného života,“ vysvětlil změnu názvu předseda správní rady NFA Pavel Mikoška.

Své projekty mohou přihlásit neziskové, rozpočtové nebo příspěvkové organizace do 12. září 2011. Hodnotící komise NFA vybere konkrétní projekty, na které budou svými nákupy v říjnu a listopadu přispívat zákazníci prodejen Albert.

„Nadační fond Albert vnímáme jako dlouhodobý závazek značky Albert vůči společnosti. Jeho hlavním cílem je podpora zdravého životního stylu a pomoc těm, kteří ji potřebují a já jsem rád, že díky zákazníkům prodejen Albert můžeme naši strategii naplňovat a rozvíjet,“ dodal Jan van Dam ze společnosti Ahold CEO.