VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nadační fond pomohl dětem v seberealizaci

Cheb - Krásné zážitky a kontakty na nové přátele si letos přivezly děti z Dětského domova v Chebu, které navštívily šestý ročník letního tábora Eurocamp v jižních Čechách.

20.9.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kateřina Černá

Mohly se ho zúčastnit díky ´Nadačnímu fondu Albert dětem´, který každým rokem vyhlašuje různé grantové programy. Do jednoho z nich se už druhým rokem přihlásil Dětský domov Cheb. A byl úspěšný.

V obou letech Nadační fond Albert vybral právě již výše zmiňovaný dětský domov, a tím poskytl dětem finanční podporu v jazykovém vzdělávání a sportovních aktivitách. Celý projekt zpracovaly dvě tety z dětského domova a nazvaly ho 'Individuální rozvoj jazykových vědomostí a sportovních dovedností'.

Děti si i přesto, že nepocházejí z úplných rodin, tábor skvěle užily. To potvrdila také čtrnáctiletá Dominika, která díky projektu navštěvuje jazykovou školu Winfield a Eurocampu se zúčastnila ráda. ,,Nastal začátek prázdnin a jediné, co mě zajímalo, bylo to, kdy konečně pojedeme na Eurocamp," řekla mladá Dominika. ,,Cesta z Chebu ale byla opravdu dlouhá, ještě se zastávkou v Praze. Ta byla ale příjemná. Před odjezdem jsem začala navštěvovat jazykovou školu, takže jsem celkem zvládala i anglické hry. Byla to opravdu legrace. Na konci tábora se konala závěrečná diskotéka a ohňostroj. Byla to sláva jako na Nový rok. Vůbec se mi nechtělo domů. To znamená, že se budu snažit dostat se na něj i příští rok, kdy už budu v angličtině pokročilá," vysvětlila Dominika.

Z Eurocampu přijel nadšený také čtrnáctiletý Ivan, který si tam i poprvé ve svém životě zatančil na diskotéce. A sklidil ke svému překvapení velký úspěch. ,,V den příjezdu udělali vedoucí skvělou seznamovací diskotéku," řekl Ivan. ,,Nikdy jsem netančil, nenavštěvoval taneční kluby ani nic podobného. Ale po prvních tanečních krocích si každý myslel, že jsem rodilý tanečník. Mnohokrát jsme se během pobytu nasmáli, protože jsme česko-anglickou mluvou vytvářeli nové anglické výrazy. Nerozuměli nám jak vedoucí, tak ani rodilí mluvčí. Bylo skvělé podílet se na tvorbě nových anglických slov. Jsem rád, že jsem jel. Bylo to prostě báječné," dodal Ivan.

Eurocampu se poprvé zúčastnil drobounký Denis, který z tábora přijel plný nevšedních zážitků. Denis se dlouhodobě věnuje cyklistice. Díky projektům Nadačního fondu Albert dostal již dvě zbrusu nová kola. Jedno horské a druhé silniční. ,,Hrozně moc mě cyklistika baví a jezdím poměrně často, když ovšem neprší," vysvětlil malý Denis.

Čtvrtým a posledním účastníkem byl mladý Václav, kterému se na táboře dostalo velké cti. Táborový turnus zahájil zapálením symbolického olympijského ohně. Letošní táborový program byl totiž zaměřen na právě probíhající olympijské hry v Londýně. Mimo jiné dorostenec Venca hraje za fotbalový oddíl FK Hvězda Cheb.

Redaktorce Chebského deníku se podařilo zastihnout také mladého fotbalistu Patrika, který je ve fotbalovém týmu FC Agro Cheb jako doma. „Hraji už moc dlouho," uvedl Páťa. „Samozřejmě jsou dny, kdy se mi na trénink nechce, ale převládají spíš ty, kdy si rád zaběhám za míčem," dodal.

,,Tak jako v každém kolektivu, i v našem domově jsou děti, které se intenzivně zajímají o různé činnosti," řekly jednohlasně tety z Dětského domova Cheb Helena Petránková a Martina Hejlová. „Navštěvují například základní uměleckou školu, kde hrají na zobcovou flétnu, fotbalové skupiny FC Agro Cheb a FK Union Cheb, Cyklo klub 2. ZŠ a další zájmové činnosti, jako jsou capoera, hip hop, divadlo na ulici a tak dále. Některé aktivity však vyžadují vyšší finanční náklady. Proto se zaměstnanci domova snaží zapojovat do různých projektů a grantů, aby získali pro děti kvalitnější vybavení," dodaly na závěr.

Autor: Helena Langmaierová

20.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení