O slavnostní zahájení se postaral dětský pěvecký sbor Canzona a akrobaté Žongléros Ansámbl. Ti do svého programu zapojili chůdaře, vzdušnou akrobacii na speciální konstrukci a během originálního představení rozsvítili vánoční strom. Pak kolonádu rozezvučela kladenská kapela Zrní. Živo bylo také v pátek, ale program je nachystaný i na víkend.

„Během sobotního dne se na krytém pódiu vystřídá několik sborů, souborů nejen z Mariánských Lázní, ale například i z Chrudimi a Českých Budějovic. Večer zazní známé i neznámé blues-rockové melodie v podání Mustang Bluesride a Stan Tonny Revival bandu,“ popsala organizátorka Markéta Monsportová.

Nadpozemské bytosti rozsvítily vánoční strom.

V neděli odpoledne přenese návštěvníky trhu do 20. a 30. let minulého století swingové trio Sestry Havelkovy s hudebním doprovodem. Celý program zakončí Diva Baara, což je pseudonym zpěvačky, textařky a autorky písní Báry Vaculíkové, členky Yellow Sisters a dcery Petry Černocké, která nedávno pokřtila své sólové elektro swingové album.

Samozřejmostí této akce jsou prodejní stánky s rozmanitým zbožím s vánoční tematikou a ukázkami řemesel. „Návštěvníci budou mít možnost nakoupit dárky, ochutnat různé speciality, svařené víno, punče, horkou medovinu a další dobroty. Pro dětské návštěvníky bude k dispozici zdarma kolotoč a v odpoledních hodinách výtvarná dílna,“ dodala Markéta Monsportová.