Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nádraží čeká rekonstrukce

Karlovarský kraj - Dvě nádraží v regionu čeká rekonstrukce. Patrně reálnější, pokud jde o termín, jsou úpravy železniční stanice v Chebu. Ale i na nádraží v Karlových Varech, jehož rekonstrukce se už několik let odkládá, se snad blýská na lepší časy.

24.10.2014
SDÍLEJ:

Část historického zastřešení nástupiště by měla zůstat na Horním nádraží i po jeho rekonstrukci.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Na chebském nádraží, které je největší v Karlovarském kraji, se konečně dočkají důstojného přístupu k vlakům vozíčkáři. Dosud mohou bez problémů nastupovat pouze z prvního nástupiště. Pokud však potřebovali jet vlakem z druhého nebo třetího, neměli šanci.

Hejtman Karlovarského kraje nedávno apeloval na Ministerstvo dopravy, aby se situace na nádražích změnila co nejdříve.

„V následujících dvou letech bychom rádi viděli vybudovaný bezbariérový přístup na nástupištích v Chebu, zrekonstruovanou nádražní budovu v Sokolově nebo obnovené zastávky ve Velkém Luhu na železniční trati z Chebu do Lubů," uvedl hejtman Josef Novotný.

Informaci o zpřístupnění nástupišť v Chebu vozíčkářům začala již projednávat Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC).

„Cílem rekonstrukce je vybudování podchodu, bezbariérových přístupů na nástupiště, obnova železničního svršku i spodku a položení bezstykové koleje," informoval mluvčí. „V současné chvíli ještě nemáme připravený rozpočet. Jsme teprve na začátku přípravných prací, kdy definujeme, co vše by rekonstrukce měla obsahovat. Jestliže se nevyskytnou žádné komplikace, samotná stavba by mohla začít koncem roku 2015," dodal mluvčí.

A stanice Horní nádraží v Karlových Varech? Zchátralá budova je ostudou města, její obnova byla několikrát odložena.

To podstatné, aby se mohlo v případě rekonstrukce Horního nádraží pokročit, se stalo. Původní vlastník, kterým byly České dráhy, už objekt včetně pozemků převedl na Správu železniční dopravní cesty. Stavební povolení je už k dispozici a podle náměstka karlovarského primátora Jiřího Klsáka se v případě zahájení stavebních prací nejčastěji skloňuje rok 2015. Se zásadní změnou navrženého projektu se patrně nepočítá, ovšem na původně navrhovaný přesun části historického litinového zakrytí nástupiště do prostoru pod nádražím nedojde. „Bylo by to zajímavé oživení tohoto místa, ale litinové prvky nejsou zase v až tak dobrém stavu, aby to bylo možné. Historické zastřešení tedy zůstane u kolejí, nejspíše se pouze o nějaký kus posune. A část ho patrně poputuje do železničního muzea. Pro nás je ale podstatné, aby rekonstrukce nádraží co nejdříve začala," konstatoval náměstek.

Autor: Jan Buriánek, Vladimír Meluzín

24.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení