Už před čtyřmi lety přišli lidé s nápadem zachránit tento tábor. Neznámí pachatelé totiž tehdy poctili tábor svou návštěvou a ukradli věci, které byly nezbytné pro chod tohoto zařízení. Hrozilo tak, že malí zálesáci se na svůj tábor nepodívají a o zážitky přijdou.

Občané Mariánských Lázní v čele s Tomášem Richterem i lidé z širokého okolí se rozhodli, že udělají všechno, co bylo v jejich silách, aby tábor fungoval dál tak, jak má. Díky polní sprše, brutaru a kotlíku, který tehdy zloději odnesli, si mladí zálesáci užívají prázdniny v přírodě plnými doušky.

A nyní se nadšenci rozhodli pomoci znovu. „Připravujeme spontánní akci na záchranu srubů v tomto dětském táboře s názvem Natři to Pístovu aneb nový nátěr na sruby,“ uvedl iniciátor akce Tomáš Richter. „Celé roky platil opravy ze svého Vladimír Kantor alias Medvěd. Ten vozí na tábor už druhou generaci dětí. A já mu chci pomoci, ale předat barvu je bez fyzické aktivity jen pomoc poloviční.“

Pomoci může vlastně úplně každý. „Každý, kdo bude chtít podpořit tuto akci, je vítán. Stačí, aby koupil štětec a Lazuru Palisandru a přišel buď v pátek 11. října od 15 hodin, nebo o den později od 10 hodin,“ uvedl. Pokud je někdo, kdo chce pomoci, ale nemůže přijít natírat, má také možnost. „Zřídíme sběrné místo, kam bude možné 11. října přinést lazury. Ty následně předám dobrovolníkům,“ řekl Tomáš Richter.

Organizátor dobrovolné akce prosí dárce, aby nepřicházeli s penězi. „Nechci se v budoucnu dočkat toho, že mě někdo nařkne z obohacení,“ dodal.