Hrob Václava Skalníka si podle Mariánskolázeňských zaslouží mnohem větší péči, než jaké se jí dostává.

„Na hrobě Václava Skalníka stále není jeho jméno,“ uvedl Ivan Coufalík z Mariánských Lázní. „Je to neúcta k dílu, které pro město vykonal, a veliká ostuda.“ Situace kolem odpadávajících písmen se přitom opakuje. „Nápis na náhrobku střídavě je a není. Opravdu není nikdo, kdo by uměl písmena pořádně přidělat?“

Město celou situaci kolem hrobu Václava Skalníka řeší. „Tuto věc jsme řešili a odbor města už ji i urgoval,“ řekl starosta Martin Kalina. „Nápis bude v celém rozsahu v nejbližších dnech obnoven.“ Nápis měl být podle jeho slov hotový už před Dušičkami, bohužel se tak nestalo. Hrob Václava Skalníka přitom v minulých letech prošel rekonstrukcí. Náhrobek krášlí travertinová zeď s plaketou. Původně ho umělecky ztvárnil sochař Břetislav Benda. Od té doby už byl ale několikrát opravován. Právě nejnovější rekonstrukce mu ale vrátila původní podobu.

Václav Skalník vypracoval plán terénních a sadových úprav, které později daly vzniknout krásným parkům, kterými jsou dnes Mariánské Lázně proslulé. Za zmínku stojí i jeho práce v Karlových Varech, kde vytvořil tamní nejstarší sady.

Kromě náhrobku připomíná umělce jeho busta na Hlavní třídě, Skalníkův park a Skalníkova ulice.