VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nákup jedinečných modelů se komplikuje

Mariánské Lázně -  Když zastupitelé Mariánských Lázní před nedávnem schválili nákup modelů v místním miniaturparku Boheminium, zcela jistě netušili, že k vlastnictví povede delší cesta, než město předpokládalo. Vlastnictví některých modelů totiž napadl jiný subjekt.

30.3.2016
SDÍLEJ:

Park s miniaturami památek České republiky se pro veřejnost otevřel 19. června 1999 a jeho tvůrcem je Radek Míka. Zpřístupnění parku však předcházelo pět let práce, pět let, kdy se ho lidé ptali, zda to myslí vážně. Foto: Deník/ Václava Simeonová

„V současné době studujeme právní záležitost ohledně jedné prodávající firmy," uvedl místostarosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík. „Čekáme na právní analýzu subjektu, který napadl vlastnictví některých modelů." Problém vidí vedení města hlavně v dlouhodobě neřešené otázce majetkových vztahů mezi firmami, které park Boheminium provozovaly. Mariánské Lázně sice mají podepsané kupní smlouvy od prodávajících a v současné době se pracuje na přebírání movitých věcí, ale stále není jasné, zda zmíněné modely či jejich část jsou v majetku společnosti, se kterou chce město smlouvu podepsat. „Než dojde k podpisu, chceme mít všechny analýzy," přiblížil Martin Hurajčík.

Mariánské Lázně se kromě toho musí dohodnout také s dalšími majiteli modelů. Některé miniatury totiž vlastní města. Například model Kamenného mostu patří Písku. „S některými městy už jsme jednali a nemají s tím problém," řekl místostarosta s tím, že některé modely jsou už starší a potřebují rekonstrukci, proto chtějí mít Mariánky vyřešenou i tuto záležitost.

Do problémů se jedinečný miniaturpark v Mariánských Lázních dostal za dobu svého fungování už několikrát. Situace se zhoršila v době, kdy zadlužený společník převedl společnost na jiného vlastníka. V nejčernějších prognózách tak hrozilo, že se modely přestěhují jinam. Městu se nakonec podařilo vyjednat odkup modelů za 4,5 milionu korun bez daně.

V Mariánských Lázních doufají, že i přes složitou situaci s napadnutím vlastnictví všechno dobře dopadne a že se miniaturpark návštěvníkům otevře už v polovině dubna.

Autor: Jana Bežáková

30.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení