„Západočeská univerzita Chebu oznámila, že koleje v modrém věžáku u sportoviště Lokomotiva provozovat nebude, protože se jí to nevyplatí," sdělil starosta města Chebu Petr Navrátil.

Studentů, kteří totiž kolej využívali, každým rokem ubývalo, a dům tak byl poloprázdný.

„Neznamená to, že by studentů ubývalo, ale mnoho vysokoškoláků si dnes vyhledává privátní bydlení," poznamenal starosta.

Pro ty, kteří nebudou chtít bydlet na privátě, zrekonstruovala Západočeská univerzita byty přímo na univerzitě, a mají tak možnost žít přímo tam.

„V průběhu září se budou do modrého věžáku stěhovat senioři z Domova pro seniory na Skalce, kde se chystá rozsáhlá rekonstrukce všech pokojů," vysvětlil starosta s tím, že senioři ve věžovém domě zůstanou přibližně rok a půl.

Co se bude s budovou dít poté, není zatím jasné.

„Na využití budovy máme několik tipů, jedním z nich je například od FK Hvězda, která by si ráda v domě pronajala část bytů pro své kempy a pro kluby," poznamenal starosta města.

Dále by mohly byty ve věžovém domě posloužit také několika lidem, kteří v tuto chvíli pracují v průmyslové zóně v Chebu. „Dlouhodobě máme poptávku po malých bytech, na což by mohl tento objekt také dobře fungovat."