VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nákupní park by na místě bývalé Esky mohl vyrůst za rok

Cheb – Růžička: Stavbu nákupního parku zdržela i špatná situace na realitním trhu.

28.8.2010
SDÍLEJ:

NA MÍSTĚ BÝVALÉ ESKY má vyrůst nákupní park. Hypermarket Globus se ve městě stavět nemá, ačkoliv se to mezi lidmi povídá. Foto: DENÍK/ Václava Simeonová

Na místě po známé chebské továrně Eska má vyrůst nákupní park. Ačkoliv se stavba zdržela, plány investorů zůstávají stejné.

Park zdržela situace na trhu

Podle původního plánu měli v centru nakupovat první návštěvníci už na podzim letošního roku.
„Stavbu nákupního parku zdrželo vyjednávání smluvních podmínek pronájmů, ve kterém se jistě odráží špatná situace na realitním trhu,“ uvedl Oldřich Růžička ze společností Steel Efect a Tex Protis, které stojí za realizací projektu. „Myslím ale, že se situace v dohledné době stabilizuje a nákupní park se podaří obsadit perspektivními a zajímavými nájemci,“ podotkl.

Stavbu zahájí při plné obsazenosti

Změnit by se ale měla skladba obchodů. „S postupující dobou ve vyjednávání nájmů a již zmiňovanou situací na realitním trhu jsme přesměrovali orientaci skladby nájemců z takzvaného impulsivního nákupu na nákup cílený, tedy na nákup, který zákazník plánuje dopředu - například elektronika, nábytek a bytové vybavení, koberce, vybavení kuchyní a koupelen, elektroinstalační materiál,“ vysvětloval Růžička s tím, že se jim zatím daří skladbu nájemců utvářet. „Pro potřeby financování výstavby je ale naším úkolem dosáhnout 100 procent obsazenosti. Do té doby stavbu nezahájíme.“
V současné době společnost počítá se zahájením výstavby na jaře 2011. Hotovo by pak mělo být na podzim téhož roku.

Uvolnili místo

V nedávné době byla zbourána i část masokombinátu.

„Areál bývalého masokombinátu jsme rozdělili do několika samostatně funkčních středisek s perspektivou pronájmu nebo prodeje, pro realizaci prodejních, výrobních, skladovacích ploch a ploch pro poskytování služeb,“ popisoval Oldřich Růžička důvod, proč některé budovy srovnali se zemí. „Uvolnili jsme tak pozemky pro rozšíření dopravních ploch náležejících k bývalé výrobní hale, kterou hodláme zrekonstruovat na prodejní a skladové prostory,“ sdělil. Prostory už nyní nabízíme. Jaká zde bude skladba nájemců, není ještě zcela jasné.

Hlavně ne tržnice

Mnozí obyvatelé Chebu jsou spokojení, že na místě nemá vyrůst další tržnice. „Těch už je tu dost,“ řekl Cheban Tomáš Jelínek. Už delší dobu mezi místními kolují fámy, že má na místě vyrůst Globus. Jednatel firmy Globus Petr Vyhnálek ale informaci o výstavbě hypermarketu ve městě už před časem popřel.

Změní to nepopulární místo?

Místo okolo Wolkerovy ulice není příliš oblíbené. I přesto společnost věří, že se výstavbou nákupního parku na pozemcích bývalé Esky a rekonstrukcí bývalého areálu masokombinátu podaří realizovat komerční centrum zajímavé pro širokou veřejnost, které nabídne prostor pro prodejní aktivity, administrativu, sklady i výrobu.

Autor: Václava Simeonová

28.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení