VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náměstek hejtmana Čermák byl chráněnými dílnami nadšený

Cheb –Občanské sdružení Joker letos dostalo od ministerstva na provoz sotva pětinu nutných peněz.

9.2.2012
SDÍLEJ:

NÁMĚSTEK hejtmana Karlovarského kraje a radní pro sociální věci Miloslav Čermák obdivoval práci zdravotně postižených v Chebu. Foto: Deník/ Nataša V. Šmatová

Náměstek hejtmana Karlovarského kraje a radní pro sociální věci Miloslav Čermák zavítal na návštěvu do chráněných a sociálně terapeutických dílen. Ty v Chebu provozuje občanské sdružení Joker.

Letos se ale sdružení dostává do problémů. Na svůj provoz ročně potřebuje pět milionů korun, ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) při svém rozhodování o dotacích určilo, že Jokeru přidělí pouhých 800 tisíc korun. To je žalostně málo a dílny tak budou bojovat o existenci.

„My jsme sice přizpůsobiví, ale tato situace bude možná znamenat, že budeme muset propouštět lidi,“ poznamenala projektová manažerka Jokeru Petra Lhotáková.
Čermákova návštěva se tak točila zejména kolem financování provozu. Jak poznamenal, rada Asociace krajů České republiky (AKČR) jejímž je předsedou, bude na ministerstvo zasílat vyjádření, v němž hodlá požadovat doplacení dotačních peněz. Joker totiž není jedinou neziskovou organizací v Karlovarském kraji, která v tomto roce bude mít potíže. Již dříve náměstek upozornil, že v Karlovarském kraji budou neziskovým organizacím letos chybět peníze v řádech desítek milionů korun.
A aby se poznávací návštěva, při které si Čermák prohlédl sociálně terapeutické dílny a chráněné dílny, netočila jen kolem peněz, přijal také pozvání do nové kavárny Jokeru. Ta zahájí provoz pro veřejnost příští měsíc a bude vlastně další chráněnou dílnou Jokeru.

„Moc se mi líbila invence a nápaditost, s jakou je našim postiženým spoluobčanům umožněno trávit volný čas rozmanitými pracemi. Naprosto úžasné jsou i výrobky, které pod odborným vedením šikovných zaměstnankyň v sociálně terapeutických i chráněných dílnách společně vyrábějí,“ vyjádřil se Čermák.

„Je doslova ostudné, když jim MPSV z požadované částky potřebné pro provoz na rok 2012 přidělilo pouze necelou jednu pětinu. Takto si ministerstvo váží jejich obětavosti, se kterou se denně věnují potřebným.“

Autor: Nataša Šmatová

9.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení