Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán či Půjdem spolu do Betléma. I tyto koledy si zazpívá naráz celá republika. Jak je to možné? Koná se totiž další ročník tradiční akce s názvem Česko zpívá koledy. Tu pro své čtenáře pořádají regionální Deníky společně s Českým rozhlasem.

Jestli něco patří k Vánocům, tak jsou to bezesporu i koledy. Ani letos Deník neošidí své příznivce o jejich 'zpívání'. To letošní se koná ve středu 10. 12. 2014. A opět bude o co stát.

Koledy se i tentokrát rozeznění v jeden čas v 18 hodin.

Ve středu 10. prosince od 18 hodin se koledy rozezní na řadě náměstí v republice. V seznamu měst a obcí z regionu nechybí opět Cheb, Aš, Nový Kostel, Skalná či Plesná. Nemusí to být ale konečný seznam, zájemci se stále mohou připojovat.

Stačí napsat na adresu ceskozpivakoledy@denik.cz, že se chystáte zúčastnit, a uvedete přesné místo, kde chcete s přáteli zpívat. My vám na oplátku rozsvítíme vánoční hvězdičku na webu na mapě ČR u místa, kde budete zpívat, a vaše příspěvky rádi zveřejníme.

A jaké všechny koledy letos přijdou na řadu? Zpívat se bude Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Vánoce, Vánoce přicházejí, Pásli ovce valaši a Den přeslavný jest k nám přišel.