Karlovarský kraj - K patnácti dopravním nehodám vyjížděli ve středu v Karlovarském kraji dopravní policisté. Plné dvě třetiny z nich se staly na Sokolovsku. Pod většinou z nich se podepsala nepřiměřená rychlost na namrzlých silnicích.Řidiči ve smyku naráželi prakticky do všeho, co jim stálo v cestě - do dopravních značek, plotů či sloupů. Čtyři aktéři nehod utrpěli lehká zranění.Hmotné škody se přiblížily milionu korun.

Největší způsobil řidič v Jindřichovicích. „Při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost namrzlé komunikaci, dostal smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do svislé dopravní značky,” uvedla sokolovská policejní mluvčí Zdeňka Papežová. Při sčítání způsobených škod došli policisté k částce 150 tisíc korun.

Obrovské štěstí měla řidička, která ze stejné příčiny havarovala mezi Krásnem a Bečovem nad Teplou. V mírné levotočivé zatáčce dostala na náledí smyk, vyjela mimo komunikaci, kde její vůz skončil na střeše. „Řidička utrpěla pouze lehká zranění, se kterými ji záchranka převezla do karlovarské nemocnice. Po ošetření lékaři propustili ženu do domácího ošetřování,” řekla mluvčí. Oprava jejího vozu však bude podle prvotních odhadů stát osm desítek tisíc korun.

I na Karlovarsku se pod dvěma nehodami podepsaly namrzlé silnice. Nedaleko Tepličky havaroval na silnici I/20 devětatřicetiletý řidič nákladního fordu. „V pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace a narazil do svodidla na levé straně, které poškodil,” potvrdil Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.
Chladné počasí láká i řidiče, aby se zahřáli něčím ostřejším. Ani ve středu se tak nehody neobešly bez vlivu alkoholu. Na západě Čech po požití alkoholu havaroval jeden motorista. Příčiny nehody označují policisté za jiné.