VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náročná soutěž důkladně prověří, co vše gymnazisté vědí o rocích strachu a naděje

Cheb - Léta strachu a nadějí. To je letošní téma krajského kola dějepisné soutěže gymnazistů, kterou již tradičně uspořádalo Gymnázium Cheb.

6.4.2017
SDÍLEJ:

CELKEM 22 STUDENTŮ Gymnázia Cheb kontrolovalo průběh krajského kola dějepisné soutěže v dalších 22 krajích v České republice a na Slovensku.Foto: Deník / Buriánek Jan

Patronem soutěže je manažer a pedagog Gymnázia Cheb Miroslav Stulák. Soutěž se uskutečnila v celkem 22 krajích v České republice a na Slovensku. V Chebu průběh soutěže v ostatních krajích monitorovali studenti Gymnázia Cheb.

„Přestože je soutěž proslulá mimořádnou náročností a podílejí se na ní nejvýznamnější čeští a slovenští historici, přihlásilo se do letošního ročníku rekordních 288 gymnázií obou zemí,“ sdělil pedagog Miroslav Stulák. „Na průběh soutěže dohlíželo 22 studentů chebského gymnázia, kteří byli s jednotlivými krajskými koordinátory ve spojení,“ podotkl Miroslav Stulák.

Krajské kolo soutěže trvalo celkem hodinu. Následně vyplněné testy převezmou odpovědní učitelé ve všech krajích a odešlou je už opravené a vyhodnocené na Gymnázium Cheb. Z krajského kola vzejde 75 postupujících studentů do chebského finále, které se uskuteční 23. listopadu letošního roku. „Všem 22 krajským koordinátorům jsem odeslal obálku, ve které byly další tři obálky. V jedné jsou samotné testy pro studenty, ve druhé jsou správné odpovědi a do třetí obálky vloží pedagogové vyplněné testy od studentů a zašlou nám je zpět k archivaci do Chebu. Jestli studenti v krajském kole uspějí anebo ne, zjistí pedagogové ještě ten den,“ vysvětlil Miroslav Stulák.


Soutěž se v Chebu koná již od roku 1992. Letos se bude soutěžit o znalosti dějin z let 1949 1967. Rozpočet prvního ročníku v roce 1992 byl zhruba 3 000 korun, rozpočet posledního jubilejního 25. ročníku v roce 2016 byl již zhruba 830 krát větší, a to tedy 2 500 000 korun. Krajská kola probíhají v ČR v českém jazyce a na Slovensku ve slovenském jazyce, ve finále je zhruba 70 procent otázek v češtině, zbytek ve slovenštině. Na vypracování testů se podílejí respektovaní univerzitní profesoři, v posledních letech například Jan Rychlík, Jaroslav Šebek a významný slovenský historik Roman Holec.

Autor: Jan Buriánek

6.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení