Školáci sice teprve včera dostali pololetní vysvědčení a zdá se, že letní prázdniny jsou daleko. Provozovatelé letních táborů ale tvrdí: Nastal správný čas na výběr tábora.

Každoročně se najdou rodiče, kteří se už na konci března setkávají s plnými turnusy. „První rok jsem si naivně myslela, že stačí začít shánět někdy v dubnu květnu," řekla maminka Daniela Procházková z Chebu. „Když jsem nic nesehnala, došlo mi, že budu muset začít dříve. Ale už v březnu jsme zjistili, že nemáme tak velkou možnost výběru. Nakonec to dopadlo tak, že přihlášku vyplňujeme už v únoru. Jen v tom případě totiž jedou synové tam, kam opravdu chtějí, a ne tam, kde je volné místo."

Nabídku letošních turnusů letních táborů zveřejnil například Městský dům dětí a mládeže Dráček v Mariánských Lázních. Ten má letos v nabídce tři turnusy příměstského tábora a dva pobytové tábory ve středisku Pavlovice. „Přihlášky budou k dispozici už od pondělí 2. února přímo u nás v Dráčku," uvedla ředitelka mariánskolázeňského domu dětí a mládeže Irena Bornová s tím, že počty dětí jsou omezené. Také chebský Dům dětí a mládeže Sova už na internet dal ke stažení přihlášky na své tábory. Děti se mohou přihlásit buď na turnus ´Pod černou vlajkou´, nebo na ´ClimberCamp´.